استقرار خودرو ها و نیرو های نظامی در خیابان های میانمار

به گزارش مجله بیزبینگ، ارتش میانمار پس از دریافت قدرت از حزب حاکم، خودرو های نظامی را در پایتخت این کشور مستقر کرد.

استقرار خودرو ها و نیرو های نظامی در خیابان های میانمار

به نقل از خبرگزاری رویترز، با در اختیار دریافت کنترل امور در میانمار از سوی ارتش این کشور، نیرو ها و خودرو های نظامی در پایتخت این کشور مستقر شدند.

ارتش میانمار که بامداد دوشنبه با بازداشت رئیس حزب حاکم و برخی مقامات دولتی، کنترل امور را در این کشور به دست گرفته، همزمان نیرو ها و خودرو های نظامی را در نایپیداو، پایتخت میانمار مستقر کرده است. ارتش همچنین پیش از این در میانمار حالت فوق العاده خاطرنشان کرد.

ساعاتی پیش خبرگزاری فرانسه هم گزارش داد با تسلط ارتش بر حکومت میانمار، همه بانک های این کشور بسته شدند.

در ادامه واکنش های بین المللی به تحولات تازه در میانمار، اتحادیه اروپا و سازمان عفو بین الملل نیز ضمن محکوم کردن کودتا علیه حزب حاکم این کشور، آزادی فوری سوچی را خواستار شدند.

شارل میشل، رئیس شورای اروپا هم کودتا علیه دولت آنگ سان سوچی در میانمار را به شدت محکوم کرد و خواستار آزادی همه زندانیانی شد که به تازگی از سوی ارتش به طور غیرقانونی بازداشت شده اند. رئیس شورای اروپا در حساب توئیتر خود آورد: باید به نتیجه انتخابات احترام گذاشته شده و فرایند دموکراتیک دوباره برقرار گردد.

در حالی که مجلس جدید میانمار بنا بود امروز برای نخستین بار از زمان برگزاری انتخابات سراسری در ماه نوامبر سال گذشته میلادی تشکیل جلسه دهد، بامداد دوشنبه ارتش میانمار در جریان یک کودتای نظامی رهبران این کشور را بازداشت و قدرت را در دست گرفت.

انتخابات مجلسی میانمار با پیروزی چشمگیر حزب سوچی در برابر یک حزب طرفدار ارتش و طرح ادعای تقلب در آرا از سوی ارتش همراه بود. با این حال، کمیسیون انتخابات این کشور ادعای تقلب را رد و خاطر نشان کرد که هیچ گونه اشتباه بزرگی روی نداده که بر اعتبار آرای انتخابات تاثیر بگذارد.

پس از تشدید تنش ها میان دولت و ارتش پر نفوذ میانمار طی روز های اخیر، ارتش که طبق قانون اساسی این کشور، یک چهارم کرسی های مجلس و کنترل سه وزارتخانه اصلی در دولت سوچی را در اختیار دارد، بامداد دوشنبه دست به کودتای نظامی علیه حزب حاکم زد.، باشگاه خبرنگاران

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1494

به "استقرار خودرو ها و نیرو های نظامی در خیابان های میانمار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار خودرو ها و نیرو های نظامی در خیابان های میانمار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید