افاضلی: پول اجاره زمین تمرین و سفر کردن نداریم، شرایط نفت تهران بهتر از ما بود

به گزارش مجله بیزبینگ، سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم با بیان اینکه پول اجاره زمین تمرین ندارند گفت که مسئولان شرکت پارس جنوبی راضی به سقوط شاگردانش هستند.

افاضلی: پول اجاره زمین تمرین و سفر کردن نداریم، شرایط نفت تهران بهتر از ما بود

هومن افاضلی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی مجله بیزبینگ، درباره تعطیلی تمرینات تیم فوتبال پارس جنوبی جم گفت: برای تمرین باید هزینه کنید، حداقل یک زمین داشته باشید و پرسنل تیم را از لحاظ اقتصادی تامین کنید. هزینه یک جلسه تمرین شامل پول زمین، آب معدنی، تغذیه و ملزومات پزشکی حدود پنج تا شش میلیون تومان است که اقامت بازیکنان یا جلسه تئوری تیم هزینه مجزا دارد. ما این پول را نداریم. پیش تر چراغی (سرپرست تیم پارس جنوبی) و من، جلساتی با مدیران مجموعه بانک ملی داشتیم که اجازه دهند با وجود بدهی تمرین کنیم، اما این مدیران هم تا مدت معینی صبر می نمایند.

شرایط تیم برای کسی مهم نیست

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مدیران، تماسی با اعضای تیم پارس جنوبی داشته اند یا خیر، توضیح داد: تماسی از جایی نداشتیم و انگار شرایط تیم برای کسی مهم نیست. با مرادی (سرپرست باشگاه) پس از مدت ها صحبت کردیم و او حدود 30 میلیون تومان به حساب سرپرست تیم واریز کرد که بخشی از بدهی های خود بابت زمین تمرین را پرداخت کردیم. بدهی ما خیلی بیشتر از این است و این مبلغ، بخشی از هزینه تمرینات اخیر ما را پوشش می دهد. از حالا هم پولی بابت اجازه زمین نداریم.

خرمدل هیچ اقدامی ننموده است

سرمربی تیم پارس جنوبی درخصوص اقدامات ایرج خرمدل، مدیر جدید منطقه ویژه پارس جنوبی برای این تیم اعلام نمود: خرمدل هیچ اقدامی ننموده است. ما به احمدی، نماینده جم در مجلس شورای اسلامی امیدواریم و منتظریم برای ما کاری کند. پریشان، عضو شورای شهر جم هم شرایط تیم را پیگیری می نماید و فقط این دو نفر پیگیر کارهای ما هستند. آنها به اندازه کافی مشغول کارهای خودشان هستند و از روی علاقه، شرایط ما را پیگیری می نمایند.

یک بار تست کرونا دادیم که پول آن را هنوز پرداخت ننموده ایم

افاضلی در خصوص بلاتکلیفی مگنو باتیستا، هافبک مصدوم پارس جنوبی به مجله بیزبینگ گفت: پنج میلیون تومان بابت یک جلسه تمرین نداریم. هزینه رفت و برگشت باتیستا هم خیلی بالاست و طبیعی است که نمی توانیم از پس آن بربیاییم. در آغاز تمرینات، ملزومات بهداشتی برای مقابله با کرونا را از سازمان لیگ گرفتیم، اما پس از آن دیگر نتوانستیم پروتکل ها را رعایت کنیم و بچه ها حق دارند نگران سلامتی خود شوند. ما فقط یک تست کرونا دادیم که هنوز پول آن را هم پرداخت ننموده ایم.

سفر با هواپیما و اقامت در هتل،60 تا 70 میلیون تومان هزینه دارد

وی درخصوص آینده تیم پارس جنوبی در لیگ برتر فوتبال مطرح کرد: اگر بچه ها را راضی کنیم که عدم دریافت پول و بلایی را که سر مگنو آمده ندید بگیرند، باز هم باید با هواپیما به شهرهای میزبان برویم و در هتل بخوابیم. همین موضوع، 60 تا 70 میلیون تومان هزینه دارد. اگر پروازی برای برگشت باشد که همان روز برمی گردیم، اما معمولاً باید یک روز بیشتر بمانیم تا پرواز برگشت داشته باشیم که هزینه ها به 100 میلیون تومان می رسد. از کجا این هزینه را بیاوریم؟

چرا باشگاه های نفتی را ابتدای فصل واگذار نکردند؟

سرمربی پارس جنوبی جم درخصوص زمزمه هایی مبنی بر واگذاری سه باشگاه نفتی به بخش خصوصی گفت: وزارت نفت می خواهد هر سه باشگاه را واگذار کند، اما چرا ابتدای فصل این کار را نکردند؟ همان موقع باید تکلیف تیم ها معین می شد. پارس جنوبی ابتدای فصل شرایطی بسیار سخت و بودجه بسیار محدودی برای تیمداری داشت. پیروز موسوی (مدیر پیشین منطقه ویژه پارس جنوبی) فوتبالی بود و بودجه ای محدود برای یارگیری به باشگاه داد.

کسی نیست که با او درد دل کنیم

افاضلی ضمن تمجید از سرمربی پیشین پارس اضافه کرد: فراز کمالوند، تیم را با شرایط خیلی سختی بست. شاید بعضی قضاوت دیگری داشته باشند، اما من درون تیم می بینیم که کار کمالوند چقدر سخت بود. او با بودجه محدود باشگاه، کار سختی داشت که تیم را به همین جا رساند. با این حال به خاطر شرایط سخت باشگاه از پارس جدا شد. آن موقع موسوی کنار تیم حضور داشت که اعضای تیم با او درد دل نمایند، اما الان کسی را نداریم که با او حرف بزنیم و او دست تیم را بگیرد.

بعضی اعضای پارس جنوبی در یک سالهیچ پولی نگرفتند

سرمربی پارس جنوبی جم با بیان اینکه قولش به مردم جم (درباره بقای تیم در لیگ برتر) را نمی تواند انجام دهد، توضیح داد: فکر نمی کردم به این شرایط برسیم. در جم می گویند بازیکنان پارس 50 درصد از پول خود را گرفته اند. بعضی از بازیکنان چنین شرایطی دارند، نه همه آنها. کسانی هستند که یک سال برای پارس جنوبی کار نموده اند و هیچ پولی نگرفته اند. بعضی بازیکنان در نیم فصل به تیم اضافه شدند که فقط دو بازیکن پول گرفتند. آخرین پولی که به باشگاه پارس جنوبی تزریق شد، مربوط به پنج ماه پیش بود و در این مدت، هیچ پولی داده نشده است.

تیم هایی که با ما رقابت می نمایند،هم درصد بیشتری گرفتند و هم رقم قرارداد آنها بیشتر است

افاضلی با اشاره به شرایط سایر پایین نشینان جدول لیگ برتر فوتبال اعلام نمود: بازیکنان تیم هایی که با ما رقابت می نمایند و در جدول پایین تر از ما هستند، بیشتر از 50 درصد از قرارداد خود را دریافت نموده اند و رقم قرارداد آنها هم بیشتر است. بازیکنان مطرح ما نسبت به توانایی خود، رقم کمتری گرفته اند. یک ماه دیگر بازی ها تمام می گردد و باشگاه فقط نصف پول بعضی اعضای تیم را داده است. الان باید دریافتی ها به 80 درصد رسیده باشد. هر جا می رویم می گویند 50 درصد پول گرفتید که این نشان می دهد این افراد، چیزی از فوتبال نمی فهمند.

دوست دارند پارس جنوبی به لیگ دسته اول سقوط کند

وی در پاسخ به این پرسش که آیا قولش مبنی بر حفظ پارس جنوبی در لیگ برتر را پس می گیرد یا خیر، گفت: هیچ تضمینی برای هیچ چیز وجود ندارد؛ چون از حداقل ها هم بی بهره هستیم. ما که در زمین چمن بازی می کنیم، نمی توانیم روی آسفالت تمرین کنیم. برای تیم داشتن باید حداقل هایی داشته باشید که ما آن را نداریم و متاسفانه همه دوست دارند پارس جنوبی به لیگ دسته اول سقوط کند.

نفت تهران در لیگ هفدهم، اولین تیمی بود که مقابل پرسپولیس گل نخورد

سرمربی پارس جنوبی جم با مقایسه شرایط این تیم با شرایط نفت تهران در لیگ هفدهم اعلام نمود: پیش از آغاز کار من، بازیکنان نفت به سازمان لیگ رفته بودند تا تیم منحل گردد و آنها بازیکنان آزاد شوند. سه روز مانده به بازی با پرسپولیس کارمان را آغاز کردیم و اولین تیمی بودیم که در آن فصل، از پرسپولیس گل نخورد. این تیم پیش از آن در همه دیدارهای داخلی و آسیایی خود گل زده بود.

شرایط نفت تهران از پارس جنوبی بهتر بود

افاضلی اضافه کرد: سپس تراکتور و سیاه جامگان را بردیم و نتایج خوبی کسب کردیم، اما به جایی رسیدیم که مسئولان تیم گفتند دیگر هیچ پولی به نفت تهران تزریق نمی گردد. پس از آن دیگر تیم جمع و جور نشد و انرژی بازیکنان از بین رفت. فکر می کنم آنجا شرایط از امروز بهتر بود؛ چون کسی بود که می گفتند قرار است تیم را بخرد و پول سفرها را پرداخت می کرد که به دلیل اینکه تیم را به نام او نزدند، پولی به اعضای تیم نمی داد. الان همان پول را برای سفر نداریم.

تیم هایی که نامه لغو لیگ را امضا نموده اند، تمرین می نمایند و برای مسابقات آماده می شوند

وی در این باره که به نفع پارس جنوبی است که حرف امضانمایندگان نامه تعطیلی لیگ برتر به کرسی بنشیند، یادآور شد: وقتی همه می خواهند بازی نمایند، باید بازی کرد. حتی اعضای تیم هایی که نامه را امضا نموده اند، تمرین می نمایند و این نشان می دهد آنها برای مسابقات آماده می شوند. همه باید به قوانین احترام بگذارند. این افراد، درخواستی مبنی بر لغو لیگ برتر داشتند که اگر با آن موافقت نگردد، باید بازی نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1093

به "افاضلی: پول اجاره زمین تمرین و سفر کردن نداریم، شرایط نفت تهران بهتر از ما بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افاضلی: پول اجاره زمین تمرین و سفر کردن نداریم، شرایط نفت تهران بهتر از ما بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید