انگلیس: روسیه ممکن است سهوا جنگ جهانی سوم را شروع کند

به گزارش مجله بیزبینگ، یکی از نظامیان ارشد ارتش انگلیس هشدار داد، رفتار بی مهابای روسیه و احترام نگذاشتن به قوانین بین المللی، می تواند به بروز جنگ جهانی سوم منجر گردد.

انگلیس: روسیه ممکن است سهوا جنگ جهانی سوم را شروع کند

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش مجله بیزبینگ آنلاین به نقل از ایسنا، نیک کارتر، رئیس ستاد ارتش انگلیس در مطلبی برای روزنامه دیلی تلگراف نوشت، صلح با انواع جدید تسلیحات نظیر پول، حملات سایبری و تبلیغات سیاسی در معرض تهدید است و این ها گزینه هایی برای دستیابی به مزیت و اختلاف افکنی شدند.

او اشاره نمود که چطور این تسلیحات، جهانی کم ثبات تر از هر زمانی در دوران جنگ جهانی دوم ایجاد نموده است.

نیک کارتر تاکید نمود: این تهدیدها به سرعت در حال گسترش، اشاعه و گوناگونی هستند. ماهیت سیاست و جنگ افزار به دلیل فراگیر شدن اطلاعات و سرعت تغییر فناوری تغییر نموده است.

این مقام نظامی همچنین گفت که روسیه پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا در یک کمپین فیسبوک در بخش هایی از آفریقا تاکتیک های جدید دروغ پراکنی را آزمایش نموده بود.

کارتر نوشت: من این ایده را مطرح نمی کنم که مخالفان ما بخواهند در تعریف سنتی این اصطلاح به جنگ بروند، اما رفتار بی پروا و عدم احترام به قوانین بین المللی در رابطه با انواع جدید تسلیحات خطر تشدید اوضاع را در پی دارد که می تواند به سادگی منجر به محاسبات اشتباه غیر عمدی گردد.

او در ادامه گفت که چطور ترور آرشیدوک فرانتس فردیناند، وارث تاج و تخت پادشاهی اتریش-مجارستان و همسرش موجب شد تا این امپراتوری به صربستان اعلام جنگ نموده و جنگ جهانی اول به راه بیفتد. کارتر این جنگ را نتیجه محاسبات اشتباه رهبران اروپایی دانست.

رئیس ستاد ارتش انگلیس گفت: کشورهایی نظیر روسیه، چین و ایران در حال قدرت نمایی به روش هایی هستند که امنیت و ثبات ما را که از 1945 پای برجا بوده است، به چالش می کشد. این سیستم چندجانبه که این ثبات را ایجاد نموده است، به واکنشی فوری برای حفاظت احتیاج دارد.

  • کرملین درباره مرگ مغزی ناتو: متخصص پزشکی قانونی نیستیم
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 446

به "انگلیس: روسیه ممکن است سهوا جنگ جهانی سوم را شروع کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس: روسیه ممکن است سهوا جنگ جهانی سوم را شروع کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید