ایران در نمایشگاه ICT عراق در عالی ترین سطح حضور می یابد

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات، ستار هاشمی در جلسه هم اندیشی توسعه صادرات فاوا، گفت: برگزاری این نشست ها با هدف دریافت بازخورد از اقدامات گذشته و برداشتن یک گام به جلو است. باید یک اولویت را در دستور کار قرار دهیم و تمام ظرفیت ها را برای انجام آن بکار بگیریم و راهکار ارائه کنیم.

ایران در نمایشگاه ICT عراق در عالی ترین سطح حضور می یابد

وی به نوع نگاه متفاومت و متنوع بخش خصوصی در حوزه ICT اشاره نمود و گفت: دولت به خصوص در 2 سال اخیر با محدودیت های بسیاری روبرو است و نمی تواند تمام مسائل این بخش را حل نماید اما با اولویت بندی می توانیم به نتیجه برسیم.

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات به برگزاری نمایشگاه اخیر در کشور افغانستان اشاره نمود و اضافه نمود: در جلساتی که قبل از برگزاری نمایشگاه افغانستان با صادرکنندگان محصولات فاوا داشتیم بعضی عنوان می کردند که حضور در این نمایشگاه بدون نتیجه و بی اثر است ولی در خاتمه نتایج آن قابل توجه و مورد قبول بود.

وی اشتراکات فرهنگی، زبانی و تمدنی را از مزیت های کشورهایی مانند افغانستان مطرح کرد و اضافه نمود: باید در بازارهای کشورهایی مانند افغانستان در شرایط خاص حضور پیدا کنیم تا با به دست آوردن قدرت رقابت بتوانیم در این حوزه بالغ شویم.

هاشمی با بیان اینکه بعضی شرکت ها برای حضور در بازار افغانستان قرارداد امضا نموده اند، گفت: اگر با فعالیت یکی دو شرکت در یک کشور، نقاط کانونی برای صادرات شکل بگیرد بقیه شرکت ها نیز برای حضور در آن کشور امیدوار می شوند.

وی با مثبت ارزیابی کردن حضور در بازار افغانستان، اضافه نمود: با این تجربه در حال حرکت به سمت بازار عراق هستیم و می توانیم برای حضور بخش خصوصی در این بازار یاری های معنوی داشته باشیم.

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات گفت: وزارت ارتباطات در عالی ترین سطح در نمایشگاه ICT عراق حاضر می شود و این مسئله برای اثرگذاری بهتر این نمایشگاه برای بخش خصوصی اهمیت بسیاری دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال تدوین فرآیند شرکت در نمایشگاه عراق هستیم، اضافه نمود: درخواست های بسیاری از مجموعه های وزارت ارتباطات و شرکت های تابعه آن برای حضور در این نمایشگاه ارائه شده اما اولویت ما حضور بخش خصوصی در این نمایشگاه است.

در این جلسه که متولیان حمایت از صادرات محصولات فاوا و صادر کنندگان فاوا نیز حضور داشتند، بخش های مختلف حمایت کننده مانند نمایندگان بانکها و وزارت امورخارجه، فرآیند و نوع حمایت از صادرکنندگان محصولات فنی و مهندسی را تبیین کردند.

در ادامه جلسه نیز صادرکنندگان محصولات فاوا مسائل و مسائل خود را مانند نبود هماهنگی بین مسئولان کشورهای مقصد صادرات، مشکل مبادله ارز و فرآیندهای اداری طولانی برای ارائه ضمانت نامه های بانکی را به عنوان بخشی از مسائل خود در این حوزه بیان کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 14 آبان 1398 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 388

به "ایران در نمایشگاه ICT عراق در عالی ترین سطح حضور می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران در نمایشگاه ICT عراق در عالی ترین سطح حضور می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید