بلایای طبیعی عامل آوارگی سالانه 20 میلیون نفر در جهان

به گزارش مجله بیزبینگ، نتایج یک تحقیق بین المللی نشان می دهد بلایای طبیعی همچون سیل، طوفان و حریق های جنگلی، میلیون ها نفر را در سراسر جهان از خانه های خود فراری داده است.

بلایای طبیعی عامل آوارگی سالانه 20 میلیون نفر در جهان

به گزارش مجله بیزبینگ به نقل از ایسنا، بلایای آب و هوایی که از بحران اقلیمی ناشی می شود، موجب شده است در طول یک دهه هر سال میلیون ها انسان خانه های خود را ترک کنند.

سازمان بین المللی آکسفام در گزارشی گفت: وقوع چنین بلایایی به آوارگی بیش از 20 میلیون انسان در سال منجر شده که برابر با آوارگی یک نفر در هر دو ثانیه است. همچنین شرایط اقلیمی از عوامل اصلی آوارگی افراد از محل زندگی خود است و تاثیر آن از جنگ نیز بیشتر است.

در این گزارش آمده است: بلایای آب و هوایی عامل اصلی در آوارگی مردم یک کشور در دهه اخیر بوده است. همچنین در حالی که هیچ یک از مردم جهان در برابر این بلایا مصون نیستند مردم کشورهای فقیر با بیشترین میزان خطر روبرو هستند.

زنان بیش از مردان در برابر حوادثی همچون سیل و طوفان آسیب پذیر هستند. در بسیاری از کشورها زنان از مهارت شنا کردن برخوردار نیستند. همچنین زنان معمولا آخرین افرادی هستند که خانه را ترک می کنند زیرا اغلب برای مراقبت از فرزندان و افراد سالمند یا بیمار در خانه می مانند در حالی که مردان برای کسب درآمد به شهر یا منطقه دیگر نقل مکان می کنند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 589

به "بلایای طبیعی عامل آوارگی سالانه 20 میلیون نفر در جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلایای طبیعی عامل آوارگی سالانه 20 میلیون نفر در جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید