تداوم مراحل مرمتی مسجد تاریخی کریم خان تبریز

به گزارش مجله بیزبینگ، مرتضی آبدار ظهر امروز شنبه در خصوص مراحل تکمیلی مرمت مسجد تاریخی کریم خان تبریز به خبرنگاران اظهار کرد: مسجد کریم خان یکی از مهم ترین مساجد تاریخی تبریز به شمار می رود که در بافت تاریخی شهر قرار گرفته و طی چند سال اخیر مراحل مرمت آن همزمان با اجرای پروژه قطارشهری در حال اجرا است.

تداوم مراحل مرمتی مسجد تاریخی کریم خان تبریز

وی مرمت نماهای جانبی مسجد، مرمت طاقها و ستون های داخلی مسجد، بازسازی ورودی و هشتی و کفش کن مسجد، سبک سازی پشت بام و ساماندهی پشت بام به صورت امانی با همکاری هیئت امنا مسجد را از جمله عملیات مرمتی اجرا شده طی مراحل گذشته مطرح کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان در ادامه با اشاره به مستمر بودن مراحل مرمتی این مسجد تاریخی طی چندین ساله گذشته گفت: قسمت اعظمی از عملیات مرمتی این مسجد در سال 96 با اعتباری بالغ 300 میلیون تومان اجرا شده و در امسال نیز در ادامه این عملیات به منظور تکمیل فرآیند پروژه مرمتی مسجد کریمخان مراحل تکمیل تاسیسات مکانیکی، کف سازی داخلی مسجد با اعتباری بالغ بر 96 میلیون تومان در حال اجرا است.

آبدار در سرانجام با بیان اینکه مراحل مرمت و بازسازی این مسجد تاریخی در مراحل سرانجامی واقع شده است، گفت: سال آینده با اجرای بخش دیگری از مراحل اعم از کف سازی حیاط و اجرای دیوار محوطه مسجد و همچنین اجرای حوض سنگی در حیاط مسجد، مرمت این مسجد تاریخی به سرانجام خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 82

به "تداوم مراحل مرمتی مسجد تاریخی کریم خان تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم مراحل مرمتی مسجد تاریخی کریم خان تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید