تولیدات دامی کرمانشاه به بیش از 550 هزار تن می رسد

به گزارش مجله بیزبینگ، خبرنگاران/کرمانشاه معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه پیش بینی کرد: میزان تولیدات دامی استان در پایان امسال به بیش از 550 هزار تن برسد.

تولیدات دامی کرمانشاه به بیش از 550 هزار تن می رسد

بهرام خانی در گفت و گو با مجله بیزبینگ، میزان تولیدات بخش دامپروری استان کرمانشاه در سرانجام سال گذشته را حدود 480 هزار تن گفت و اضافه نمود: با برنامه ریزی های اجرا شده تا سرانجام سال جاری میزان تولیدات این بخش با افزایش بیش از 70 هزار تنی به 550 هزار و 500 تن می رسد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه سپس میزان تولید شیر در استان را در سرانجام سال گذشته 350 هزار تن مطرح کرد و اضافه نمود: بر اساس برنامه ریزی اجرا شده میزان تولید شیر استان در سرانجام سال جاری به 400 هزار تن خواهد رسید.

خانی اضافه نمود: راه اندازی واحدهای راکد و غیرفعال، افزایش بهره وری، اصلاح نژاد گاوهای شیری صنعتی و نیمه صنعتی و ایجاد و توسعه واحدهای پرورش گاو شیری از برنامه های استان برای افزایش تولید شیر خام خواهد بود.

خانی میزان تولید گوشت قرمز استان در سرانجام سال گذشته را نیز 40 هزار تن مطرح کرد و اضافه نمود: این میزان تا سرانجام سال جاری به 45 هزار تن خواهد رسید.

برگرداندن واحدهای غیرفعال به بخش تولید، بهبود مدیریت واحدهای پرورش دام، تأمین نیازهای علوفه واحدهای پرواربندی، بهبود جایگاه نگهداری دام و ایجاد و توسعه پرواربندی صنعتی، روستایی و عشایری از برنامه های حوزه دامپروری استان برای افزایش تولید گوشت قرمز است که خانی به آنها اشاره کرد.

خانی در ادامه میزان تولید گوشت مرغ استان در سرانجام سال گذشته را نیز 72 هزار تن مطرح کرد و اضافه نمود: این میزان تولید تا سرانجام سال جاری به 85 هزار تن خواهد رسید.

خانی همچنین با بیان اینکه در سرانجام سال گذشته 12 هزار تن تخم مرغ در استان تولید شد، گفت: بر اساس برنامه ریزی اجرا شده میزان این تولیدات تا سرانجام سال جاری به 13 هزار و 500 تن می رسد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اضافه نمود: استفاده از تمامی ظرفیت های پرورش طیور و ایجاد و توسعه واحدهای پرورش مرغ گوشتی و تخمگذار از جمله اقدامات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه برای افزایش میزان تولیدات گوشت مرغ و تخم مرغ در سال جاری خواهد بود.

خانی میزان تولید عسل استان در سال گذشته را هم 5455 تن مطرح کرد و اضافه نمود: این میزان تا سرانجام سال جاری به هفت هزار تن خواهد رسید.

وی ادامه داد: افزایش میزان تولید عسل استان با افزایش بهره وری کلنی های موجود و خرید و پرورش ملکه زنبور عسل دنبال خواهد شد. ضمن اینکه با ایجاد زنجیره ارزش عسل در استان امید به افزایش میزان تولیدات عسل استان داریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1146

به "تولیدات دامی کرمانشاه به بیش از 550 هزار تن می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولیدات دامی کرمانشاه به بیش از 550 هزار تن می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید