جلوگیری از وقوع چند حمله تروریستی از طریق داعش در روسیه

به گزارش مجله بیزبینگ، نیروهای سرویس امنیت فدرال روسیه در طول روزهای گذشته مانع از بروز یک سری حملات تروریستی برنامه ریزی شده از طریق اعضای داعش در مسکو و برخی منطقه ها دیگر این کشور شدند.

جلوگیری از وقوع چند حمله تروریستی از طریق داعش در روسیه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، سرویس امنیت فدرال روسیه امروز (دوشنبه) اعلام کرد که نیروهای ویژه امنیتی به همراه مأمورین انتظامی مانع از انجام یک سری حملات تروریستی در مسکو، در منطقه کاباردینو-بالکاریا و استان آستاراخان شده و در جریان این عملیات دو تن از تروریست ها دستگیر و شش تن دیگر از آنها به هلاکت رسیدند.

طبق این اطلاعات، نیروهای سرویس امنیت فدرال روسیه در طول تابستان سال 2021 (سال جاری میلادی) از وقوع مجموعه ای از حملات تروریستی که از سوی اعضای هسته های توطئه گر سازمان تروریستی داعش برنامه ریزی شده بودند، جلوگیری کردند. از جمله این حملات تروریستی، دو مورد در شهر مسکو در حال آماده سازی بود که دو فرد مظنون در این رابطه دستگیر شدند. در استان آستاراخان و منطقه کاباردینو-بالکاریا هم در جریان عملیات کشف و خنثی سازی، شش نفر از اعضای یک باند که در حال تدارکات برای اقدام تروریستی بودند، به مقابله با نیروهای امنیتی پرداخته و در عین درگیری به هلاکت رسیدند.

در تاریخ 29 ژوئن (8 تیر ماه) در مسکو یک شهروند روس بازداشت شد که قرار بود در اقدامی هماهنگ با همدست خود در استان آستاراخان حمله تروریستی به محل تجمع مردم انجام دهد. تروریست دوم در استان آستاراخان که مسلح به سلاح گرم بود، هنگام دستگیری مقاومت کرده و به هلاکت رسید.

در تایخ سوم ژوئن (12 تیر ماه) هم در شهر نالچیک منطقه کاباردینو-بالکاریا 5 نفر از اعضای گروه های تندرو قصد انجام یک حمله تروریستی با استفاده از سلاح سرد و مواد منفجره دست ساز علیه دفتر رسمی روحانیت اسلامی این منطقه را داشتند، در مخفی گاه خود به محاصره درآمدند در جریان درگیری با نیروهای امنیتی، همگی به هلاکت رسیدند.

در جریان تمامی این عملیات، تلفات و آسیبی به مردم عادی و به نیروهای ویژه امنیتی روسیه وارد نشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1757

به "جلوگیری از وقوع چند حمله تروریستی از طریق داعش در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلوگیری از وقوع چند حمله تروریستی از طریق داعش در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید