حمایت از زعفران کاران خُرده مالِک تا 500 میلیون ریال، گواهی سپرده زعفران از بورس کالا، ضمانت دریافت تسهیلات قرض الحسنه

به گزارش مجله بیزبینگ، گروه توسعه مالی تدبیر، وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با همکاری صندوق کارآفرینی امید در راستای پشتیبانی از فراوری و حمایت از منافع کشاورزان زعفران کار خُرده مالِک در استان های خراسان جنوبی و خراسان رضوی، تسهیلات تا سقف 500 میلیون ریال پرداخت می نماید.

حمایت از زعفران کاران خُرده مالِک تا 500 میلیون ریال، گواهی سپرده زعفران از بورس کالا، ضمانت دریافت تسهیلات قرض الحسنه

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از تدبیر رسانه، در سال فراوری، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها، گروه توسعه اقتصادی تدبیر، وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، به منظور حمایت از فراورینمایندگان و کشاورزان زعفران کار خُرده مالِک، سامانه ای را طراحی نموده تا زعفران کاران استان های خراسان جنوبی و خراسان رضوی که زمین های کشت کم تر از 3 هکتار دارند، با همکاری صندوق کارآفرینی امید تا سقف مبلغ 500 میلیون ریال تسهیلات دریافت نمایند.

کشاورزان زعفران کار خُرده مالِک در استان های مذکور می توانند با مراجعه به سامانه ثبت تسهیلات کشاورزان زعفران کار به نشانی اینترنتی satkaz.ir نسبت به ثبت نام این تسهیلات و بارگذاری مدارک مورد احتیاج، اقدام نمایند. هدف از راه اندازی سامانه تسهیلات کشاورزان زعفران کار، ایجاد سازوکار پرداخت تسهیلات بانکی به زعفران کاران با توثیق گواهی سپرده کالایی زعفران به نام ضمانت بازپرداخت تسهیلات است.

دریافت این تسهیلات برخلاف سایر تسهیلات بانکی احتیاج به ضمانت فرد دیگری ندارد و کشاورزان زعفران کار می توانند برای دریافت تسهیلات تا 500 میلیون ریال، گواهی سپرده کالایی زعفران از بورس کالا را به نام ضمانت ارایه دهند. به این طریق که کشاورز بعد از برداشت زعفران، محصول خود را به انبار بورس کالا تحویل داده و گواهی سپرده زعفران را در اختیار صندوق کارآفرینی امید قرار می دهد و تسهیلات خود را به سهولت و سرعت دریافت می نماید.

براساس شرایط مندرج در این سامانه، مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات قرض الحسنه یک ساله خواهد بود.

شرایط دریافت این تسهیلات عبارت است از:

1. زمین کشاورزی برای کشت زعفران در استان های خراسان رضوی و خراسان جنوبی باشد.

2. کشاورز زعفران کار امکان تحویل زعفران به انبار بورس کالا و اخذ گواهی سپرده کالایی زعفران را داشته باشد.

3. حداکثر میزان برداشت و تحویل زعفران به انبار بورس کالا 5 کیلوگرم است.

حمایت از منافع زعفران کاران خُرده مالِک با تأمین نقدینگی مورد احتیاج

در رابطه با هدف و کارایی طرح حمایت از زعفران کاران خُرد، از سوی گروه توسعه اقتصادی تدبیر و صندوق کارآفرینی امید، به این نکته باید اشاره نمود که ابتدای پاییز زمان برداشت و عرضه محصول زعفران است و به احتمال زیاد به علت افزایش سطح عرضه، شاهد شوک نوسانات قیمتی در بازار و متضرر شدن زعفران کاران خُرده مالک خواهیم بود؛ بنابراین با طرح حمایت اقتصادی و ارایه تسهیلات با کارمزد پایین عملاً نقدینگی مورد احتیاج این کشاورزان زحمت کش تأمین می گردد و آن ها مجبور به عرضه و فروش محصولات خود به قیمت های ناچیز نخواهند بود؛ بنابراین اعطای این تسهیلات صرفاً در راستای تأمین منافع کشاورزان زعفران کار خُرده مالِک است.

در این خصوص باید اعلام نمود، کشاورزان زعفران کار ضروری است هر چه زودتر با مراجعه به سامانه ثبت نام تسهیلات کشاورزان زعفران کار، نسبت به ثبت درخواست تسهیلات خود اقدام نمایند. در صورتی که منابع درنظر گرفته شده به طور کامل استفاده گردد، آمادگی لازم برای افزایش منابع جهت اعطای تسهیلات به سایر زعفران کاران را هم خواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مهر 1400 بروزرسانی: 23 مهر 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1854

به "حمایت از زعفران کاران خُرده مالِک تا 500 میلیون ریال، گواهی سپرده زعفران از بورس کالا، ضمانت دریافت تسهیلات قرض الحسنه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از زعفران کاران خُرده مالِک تا 500 میلیون ریال، گواهی سپرده زعفران از بورس کالا، ضمانت دریافت تسهیلات قرض الحسنه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید