خبرهای مهم درباره زمان تحویل مسکن ملی و پرداخت وام ودیعه مسکن

به گزارش مجله بیزبینگ، خبرنگاران : وزیر راه وشهرسازی گفت: تکمیل خانه های مسکن مهر حمایت از مستاجران و موجران از جمله سیاست هایی بوده که در این بازار اجرایی شد و طبق زمان بندی تحویل واحد ها انجام شده است.

خبرهای مهم درباره زمان تحویل مسکن ملی و پرداخت وام ودیعه مسکن

جهت دریافت خدمات انواع الاچیق شیشه ای با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش مجله بیزبینگ، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در گفت وگو با مجله بیزبینگ، با بیان اینکه به طور طبیعی تمامی اقدامات از جمله فراوری و عرضه مسکن و همچنین اخذ مالیات از خانه های خالی در جهت تعادل عرضه در بازار مسکن انجام می گردد، گفت: هر سیاست و برنامه ریزی که تسهیل کننده در عرضه مسکن باشد می تواند زمینه ساز بهبود شرایط این بازار باشد.

او ادامه داد: بازار های موازی هم در حوزه بخش مسکن تاثیر گذار بوده و تحولاتی که در بورس و اقتصاد کشور طی چند ماه گذشته ایجاد شده است می تواند نقش موثری داشته باشد.

او ادامه داد: سیاست های مالی کشور همچنان پابرجاست و مدیریت و انتظام بخشی در این حوزه می تواند بر کاهش التهابات بخش مسکن تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه بخش دوم اقدامات وزارت راه و شهرسازی در حوزه کنترل بازار مسکن اجرای طرح اقدام ملی مسکن بوده است، تاکید نمود: تکمیل خانه های مسکن مهر حمایت از مستاجران و موجران از جمله سیاست هایی بوده که در این بازار اجرایی شد و طبق زمان بندی تحویل واحد ها انجام شده است.

برگزاری جشن اتمام پروژه های مسکن مهر در بعضی از شهرها

اسلامی در ادامه به تکمیل واحد های مسکن مهر در شهر های مختلف اشاره نمود، گفت: در بسیاری از شهر ها جشن اتمام مسکن مهر را برگزار نموده ایم و همچنین به زودی اولین واحد های طرح اقدام ملی مسکن را در شهر های مختلف به متقاضیان تحویل خواهیم داد.

او یادآور شد: وزارت راه و شهرسازی سیاست مهم فراوری و عرضه مسکن را در دستور کار خود قرار داده است و از سوی دیگر سیاست مدیریت و انتظام بخشی در کل کشور توانسته به این بازار یاری کند.

تحویل اولین واحدهای مسکن ملی تا دو هفته آینده

وزیر راه وشهرسازی اعلام کرد: امیدواریم تا یک الی دو هفته آینده اولین واحد های طرح اقدام ملی مسکن در شهر های مختلف به متقاضیان تحویل دهیم.

اسلامی همچنین در خصوص بازار اجاره هم گفت: دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا در جهت کاهش التهاب بازار اجاره سیاست های مختلفی را تدوین نموده و اجرای آن نقش موثری در این بازار داشته است.

تمدید قرارداد اجاره تا سه ماه بعد از انتها کرونا ادامه خواهد داشت

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تمدید قرارداد اجاره تا سه ماه بعد از انتها کرونا ادامه خواهد داشت و هیچ موجری حق تخلیه واحد مسکونی مستاجران را ندارد، گفت: بزودی پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن شروع می گردد اگر شرایط پرداخت در این بازار فراهم بود پرداخت این تسهیلات در سال آینده هم ادامه خواهد داشت.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1094

به "خبرهای مهم درباره زمان تحویل مسکن ملی و پرداخت وام ودیعه مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرهای مهم درباره زمان تحویل مسکن ملی و پرداخت وام ودیعه مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید