خنثی شدن یک توطئه تروریستی در اندونزی در شروع سال نوی میلادی

به گزارش مجله بیزبینگ، پلیس اندونزی گفت، طرح شبه نظامیان حامی گروه تروریستی داعش برای حمله به نیروهای پلیس این کشور در زمان شروع سال نوی میلادی را خنثی نموده اند.

خنثی شدن یک توطئه تروریستی در اندونزی در شروع سال نوی میلادی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور ارزان بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ریک وانتو، یک سخنگوی پلیس اندونزی گفت، این توطئه بعد از آن که روز یکشنبه نیروهای پلیس توانستند دو مظنون مرتبط با گروه تروریستی داعش را در اندونزی دستگیر و دو همدست دیگر آنها را بکشند، خنثی شده است.

پلیس اندونزی روز یکشنبه اظهار داشت در جریان عملیاتی در شرق این کشور دو مظنون به عضویت در گروه تروریستی مرتبط با داعش را کشته و دو تن دیگر را دستگیر نموده است.

سخنگوی مذکور گفت: این چهار نفر قصد داشتند به یک پست متعلق به پلیس در شهر پورواکارتا حمله نمایند. آنها برای انجام این حمله در روز شروع سال نوی میلادی برنامه ریزی نموده بودند.

طی هفته های اخیر پلیس اندونزی از انجام چندین یورش نیروهای پلیس به مظنونان به اقدامات تروریستی و خنثی کردن توطئه های آنها خبر داده است. این گزارشها نگرانی ها از احتمال حملات شبه نظامیان داخلی در اندونزی به عنوان پرجمعیت ترین کشور مسلمان دنیا را افزایش داده است.

چند روز پیش پلیس اندونزی اظهار داشت، دست کم 14 تن را در ارتباط با توطئه های حمله انتحاری علیه کاخ ریاست جمهوری این کشور در شهر جاکارتا و همچنین یک محل اعلام نشده دیگر مورد بازپرسی قرار داده است.

پلیس این افراد را از اعضای گروه شبه نظامی جماعه انصار الدوله معرفی نموده است؛ گروهی شبه نظامی که حامی گروه تروریستی داعش است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 آذر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 461

به "خنثی شدن یک توطئه تروریستی در اندونزی در شروع سال نوی میلادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خنثی شدن یک توطئه تروریستی در اندونزی در شروع سال نوی میلادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید