درخواست های معاون گردشگری از سازمان هواپیمایی

به گزارش مجله بیزبینگ، نشست معاون گردشگری و رئیس سازمان هواپیمایی درحالی انجام شد که به تازگی موضوع افزایش نرخ بلیت پروازهای داخلی چالش برانگیز شد و حتی واکنش اعتراضی آژانس های گردشگری را در پی داشت. هرچند پس از برگزاری جلسه ای با حضور وزیر راه، رییس سازمان هواپیمایی، ایرلاین ها و تشکل های آژانس های هواپیمایی و گردشگری، دستور این افزایش نرخ که قرار بود از آبان ماه لخاظ گردد، متوقف شد.

درخواست های معاون گردشگری از سازمان هواپیمایی

از سفر با بهترین تور پاتایا لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نشستی با تورج دهقانی زنگنه، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری که به انگیزه مطرح کردن موضوعات روز حوزه گردشگری مرتبط با بخش حمل ونقل هوایی برگزار گردید، گفت: در حال حاضر صنعت گردشگری کشور متحمل آسیب شدیدی ناشی از انتشار ویروس کووید ـ 19 شده است و فعالان این حوزه با توجه به بسته بودن مرزهای کشور تنها از بخش ترددهای داخلی ارتزاق می نمایند، لذا احتیاج است در هر گونه تصمیم گیری مرتبط با این حوزه و اتخاذ سیاست های مرتبط با اجزای بسته سفر، موضوع معیشت بخش خصوصی گردشگری را لحاظ کنیم.

وی با بیان این که تصمیم گیری درباره موضوعات هر یک از زنجیره خدمات صنعت گردشگری بر کل این حوزه تاثیرگذار خواهد بود، اضافه نمود: تعاملات فرابخشی در این حوزه در بستر هماهنگی و وحدت مدیریت سبب خواهد شد تا بازار محدود و جان بی رمق صنعت آسیب دیده گردشگری کشورمان از حیات بازنایستد.

معاون گردشگری درباره ضرورت بازنگری و اصلاح آیین نامه نظارت بر تاسیس و فعالیت دفترهای خدمات مسافرتی، سیاحتی جهانگردی و زیارتی مصوب 1380/3/27 هیات وزیران، گفت: احتیاج است به منظور جمع بندی تغییرات و نهایی شدن این آیین نامه، نشستی با حضور تمام نهادهای فرابخشی و مرتبط با حوزه گردشگری از جمله سازمان هواپیمایی کشوری برگزارگردد تا نسخه مورد توافق برای تسریع در فرآیند خدمت گزاری این حوزه به منظور تصویب به دولت ارائه گردد.

تیموری با مطرح کردن موضوع تهیه پیش نویس پروتکل ورود گردشگران خارجی به کشور از سوی معاونت گردشگری، اظهار کرد: بیشتر کشورها با هدف آماده سازی و احیای دوباره صنعت گردشگری خود با وجود بسته بودن و یا تدارک برای بازگشایی مرزها به تهیه ضوابط ورود گردشگران خارجی اقدام نموده اند، لذا اقدام اجرا شده از سوی معاونت گردشگری شامل تهیه پروتکل ورود گردشگران خارجی به کشور می تواند با همکاری نهادهای فرابخشی مرتبط از جمله سازمان هواپیمای کشوری در راستا اجرا قرار گیرد.

او اضافه نمود: ستاد ملی کرونا با آنالیز شرایط موجود کشور در مورد انتشار ویروس کووید ـ 19 موضوع پروتکل های ورود گردشگران خارجی به کشور را آنالیز خواهد نمود تا ضمن دریافت نظرات ارگان های مرتبط و تصمیم گیری نهایی وارد فاز اجرایی گردد، از این رو مشارکت و حمایت سازمان هواپیمایی می تواند در تسریع فرایند مربوطه موثر واقع گردد.

بنابر گزارش روابط عمومی معاونت گردشگری، تورج دهقانی زنگنه ـ رییس سازمان هواپیمایی کشوری ـ با استقبال از موضوعات مطرح شده از سوی معاون گردشگری به تشکیل کارگروهی مشترک با هدف تسریع در پیشبرد موضوعات اشاره شده تاکید نمود.

ایسنا نوشت، زنگنه با تشریح کوشش های اجرا شده به منظور مذاکره با شرکت های هواپیمایی خارجی و از سرگیری پروازها، بر همکاری هر چه بیشتر در فرایند تایید و اجرای پروتکل ورود گردشگران خارجی به کشور تاکید نمود.

منبع: گردشبان
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1317

به "درخواست های معاون گردشگری از سازمان هواپیمایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست های معاون گردشگری از سازمان هواپیمایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید