ماهان پنج شنبه واکسن روسی کرونا را وارد کشور می نماید خبرنگاران

به گزارش مجله بیزبینگ، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از واردات واکسن روسی کرونا در روز پنج شنبه با پرواز ماهان اطلاع داد.

ماهان پنج شنبه واکسن روسی کرونا را وارد کشور می نماید خبرنگاران

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، تورج دهقانی زنگنه امروز در نشست خبری ویدئو کنفرانسی درباره رعایت سقف 60 درصدی فروش جایگاه های هواپیما در پی مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: رعایت ظرفیت 60 درصدی فروش بلیت به یک فرهنگ از سوی مردم تبدیل شده و اگر شرکت هواپیمایی این موضوع را رعایت نکند، خود مردم آن را نمی پذیرند و این از نشانه های یکدلی و هماهنگی شرکت های هواپیمایی با سازمان هواپیمایی کشوری است.

قبول دارم که هیچ کشوری قانون محدودیت فروش ظرفیت جایگاه هواپیما وضع نکرد

وی درباره اعتراض شرکت های هواپیمایی مبنی بر اینکه مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر فروش ظرفیت جایگاه های پرواز تا 60 درصد، در هیچ کشور دیگری وجود ندارد، گفت: من نیز این موضوع را تأیید می کنم و در هیچ کجا چنین قانونی وجود ندارد، اما این مصوبه، قانون ستاد ملی مبارزه با کرونا است و تا زمانی که قانون است، شرکت های هواپیمایی ملزم به رعایت آن هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه نمود: همه شرکت های هواپیمایی به جز 4 شرکت تسهیلات کرونایی دریافت نموده اند، این چهار شرکت هم به دلیل مشکلاتی که با بانک ها داشتند، نتوانسته اند چنین تسهیلاتی را دریافت نمایند.

شاید وام های کرونایی ایرلاین ها سال آینده استمهال گردد

دهقانی زنگنه یادآور شد: قرار شد تسهیلات کرونایی سال آینده مجدداً به شرکت های هواپیمایی پرداخت گردد یا اینکه وام های اعطا شده، استمهال گردد؛ تا به امروز 2،400 میلیارد تومان به شرکت های هواپیمایی تسهیلات کرونایی داده شده است.

وی در مورد خرید هواپیما از سوی شرکت های هواپیمایی گفت: 162 فروند هواپیمای فعال داریم، 42 سال است که تحریم خرید هواپیما هستیم و نخستین تحریم هایی که به کشور تحمیل شد، به صنعت هوانوردی اختصاص یافت. با این حال هواپیما در این سال ها وارد کشور شده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: اخیراً هواپیما های مدل 2004 و 2005 وارد کشور شده که در واردات آنها، شرط سنی مورد نظر سازمان رعایت شده است. به زودی تعداد زیادی هواپیما وارد خواهد شد.

تحریم ها لغو گردد، تعلیق قرارداد خرید هواپیما از ایرباس هم برطرف خواهد شد

دهقانی زنگنه درباره اینکه قرارداد خرید هواپیما از دو شرکت هواپیماسازی ایرباس و ATR به حالت تعلیق درآمده، ولی قراردادی که با بوئینگ داریم، اخیراً نامه نگاری نموده ایم تا تکلیف این قرارداد را تعیین نمایند، گفت: این احتمال وجود دارد که با برطرف تحریم ها، تعلیق قرارداد خرید هواپیما ها نیز برطرف گردد.

8 فروند هواپیما وارد کشور شده، اما هنوز پروازی ندارند

وی تأکید کرد: در حال حاضر 8 فروند هواپیما وارد کشور شده، اما هنوز پرواز ننموده اند که در آینده نزدیک پرواز آن ها شروع خواهد شد. همچنین شرکت های هواپیمایی مجوز جهت های جدید دریافت نموده اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره واردات واکسن کرونا گفت: در حال حاضر ماهان و ایران ایر اعلام آمادگی نموده اند و به وسیله سازمان هواپیمایی کشوری، واردات واکسن کرونا نظارت خواهد شد.

ماهان پنج شنبه واکسن روسی کرونا را وارد کشور می نماید

دهقانی زنگنه اضافه نمود: قرار است روز پنجشنبه بخش اول واکسن ها با هواپیمایی ماهان وارد کشور گردد، بخش بعدی هم ایران ایر از کشور های اروپایی وارد می نماید. در این روز هواپیمایی ماهان از کشور روسیه بخش اول را وارد خواهد نمود.

وی گفت: واکسن اروپایی از شرکت کوواکس خریداری می گردد که مربوط به چین، هند و کشور های دیگر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1575

به "ماهان پنج شنبه واکسن روسی کرونا را وارد کشور می نماید خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماهان پنج شنبه واکسن روسی کرونا را وارد کشور می نماید خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید