رای گیری در جمهوری آفریقای مرکزی زیر سایه خشونت ها

به گزارش مجله بیزبینگ، رای دهندگان در جمهوری آفریقای مرکزی امروز (یکشنبه) پای صندوق های رای رفته اند تا در انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری زیر سایه خشونت و در حالی شرکت نمایند که دولت این کشور کوشش می نماید تا پیشروی شبه نظامیان را متوقف کند.

رای گیری در جمهوری آفریقای مرکزی زیر سایه خشونت ها

با تور افریقای جنوبی یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

به نقل از خبرگزاری رویترز، خصومت شبه نظامیان در قبال فوستن-آرکانژ توادرا، رئیس جمهوری آفریقای مرکزی که به دنبال پیروزی برای دور دوم است با افزایش حملات از زمان رد صلاحیت چند کاندید از سوی دادگاه قانون اساسی از جمله فرانسوا بوزیزه، رئیس جمهوری سابق این کشور در اوایل ماه جاری میلادی شدت گرفته است.

این بحران بسیاری از مردم در این کشور 4.7 میلیون نفری را خسته نموده و نگرانی از بازگشت خشونت های گذشته را به وجود آورده که شامل پنج کودتا و چندین شورش از زمان استقلال از فرانسه در 196 می گردد.

فوستن-آرکانژ توادرا نخستین بار در 2016 و در پی شورش منجر به برکناری بوزیزه روی کار آمد و در میان 17 کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری از صندلی بهتری برخوردار است.

رقیب اصلی وی، آنیست جورج دولوگله، نخست وزیر سابق است که در سال 2016 هم در انتخابات شرکت داشت و مورد حمایت بوزیزه است.

اگر هیچیک از کاندیداها نتوانند بیش از 50 درصد آرا را کسب نمایند، انتخابات به دور دوم کشیده می گردد.

رئیس جمهوری فعلی جمهوری آفریقای جنوبی و سازمان ملل، بوزیزه را به حمایت از شبه نظامیان متهم می نمایند.

کاندیداتوری بوزیزه در انتخابات رد شد چون وی با پیگرد قانونی روبروست و سازمان ملل وی را بابت ترورهای احتمالی و شکنجه وقتی که رئیس جمهور بود، تحریم نموده است اما بوزیزه این اتهامات را نمی پذیرد و حزبش گفته که او کاری با شبه نظامیان نداشته است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1381

به "رای گیری در جمهوری آفریقای مرکزی زیر سایه خشونت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رای گیری در جمهوری آفریقای مرکزی زیر سایه خشونت ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید