تور ارزان ایتالیا: رشد صنعت نشر و چاپ کتاب در ایتالیا، بازگشت رونق بازار کتاب در دوره پساکرونا

به گزارش مجله بیزبینگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، در دوره شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای دنیا بیشتر کسب و کارها از جمله صنعت چاپ و نشر کتاب لطمات بسیاری دیدند ولی به تدریج رونق به بازارهای کتاب از جمله بازار کتاب ایتالیا بازگشته است.

تور ارزان ایتالیا: رشد صنعت نشر و چاپ کتاب در ایتالیا، بازگشت رونق بازار کتاب در دوره پساکرونا

با ما همراه باشید و با تور ارزان ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

کشور ایتالیا با حدود 61 میلیون جمعیت و جامعه کتابخوان 24 میلیونی، یکی از کشورهای پرجمعیت در اروپا با بازار نشر نسبتا گسترده در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی است و به جهت بزرگی صنعت نشر آن در رتبه هفتم دنیا قرار گرفته است. این کشور با برخورداری از تمدن و فرهنگی دیرپا، از مردمی علاقمند به کتاب و کتابخوانی برخوردار است. این رویکرد به کتاب و مطالعه رشد قابل توجهی دارد،بطوریکه جمعیت کتابخوان آن در سال 2016 در مقایسه با سال 2015 رشد 1.2 درصدی داشته است.بنا به گزارش اخیر انجمن ناشران ایتالیا(ALE) در هر سال بطور میانگین حدود 1.5 میلیون نفر هر کدام یک کتاب با عنوان نو مطالعه می نماید.گردش اقتصادی صنعت نشر در این کشور سالیانه حدود سه میلیارد یورو است.

ناشران ایتالیا اعلام نموده اند که بازار کتاب این کشور فرایند رو به رشدی دارد و زیان درآمدهای سالانه تجاری کتاب در گذشته کاهش یافته است. طبق گفته های ریکاردو فرانکو لوی، رئیس انجمن ناشران ایتالیا، آمار ارقامی که به دست ما رسیده حکایت از رونق بازار کتاب ایتالیا دارد. و این رونق روی اقتصاد ایتالیا تاثیر مثبتی خواهد داشت.

بعد از آنکه در دوران کرونا کتابفروشی ها به تعطیلی کشیده شدند، صنعت چاپ و نشر ایتالیا دچار ضررهای بسیاری شد. اما در ماه جاری با اینکه محدودیت های اجتماعی همچنان در ایتالیا ادامه دارد، اما کتابفروشی ها با توجه به ضرورت کتابخوانی باز شدند.

آمار منتشر شده به وسیله ناشران نشان می دهد که بخشی از ضررهایی آنها در دوران کرونا جبران شده است، و بخشی از سرمایه های آنها بازگردانده شده است.

در این بین یافته ها حاکی از آن است که اندازه فروش کتاب فروشی ها و فروشگاه های آنلاین به همان میزان در سال گذشته رسیده است. البته این غیر از آمار فروش آمازون است، و اگر آن را هم اضافه کنیم اندازه فروش نسبت به سال گذشته مثبت می گردد.

این موضوع نشان می دهد که علاوه بر بازگشت سرمایه ها به بازار کتاب، فروش کتاب رشد جزئی داشته است که سبب سود رسانی به بازار کتاب شده است.

انجمن ناشرین ایتالیا با ابراز امیدواری در خصوص رونق در بازار کتاب ایتالیا می گوید هنوز برای قضاوت در این باره کمی زود است و باید چند ماه صبر کنیم تا بتوانیم بهتر در خصوص بهبودی بازار کتاب در ایتالیا نظر دقیق تری ارائه کنیم، بعلاوه می توانیم مقایسه عادلانه تری در خصوص سهم فروش به صورت فروش آنلاین با فروش فیزیکی کتاب را داشته باشیم.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 12 آبان 1400 بروزرسانی: 12 آبان 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1875

به "تور ارزان ایتالیا: رشد صنعت نشر و چاپ کتاب در ایتالیا، بازگشت رونق بازار کتاب در دوره پساکرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان ایتالیا: رشد صنعت نشر و چاپ کتاب در ایتالیا، بازگشت رونق بازار کتاب در دوره پساکرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید