روزنامه ترکیه ای: افزایش حملات به مساجد در آلمان نگران کننده است

به گزارش مجله بیزبینگ، روزنامه ترکیه ای دیلی صاباح روز آدینه در گزارشی به آنالیز افزایش نگران کننده حملات به مساجد در آلمان پرداخت.

روزنامه ترکیه ای: افزایش حملات به مساجد در آلمان نگران کننده است

با قیمت تور مسافرتی آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله بیزبینگ، افزایش اخیر حملات و تهدیدات علیه مساجد در آلمان باعث ایجاد نگرانی شده و این در حالی است که حزب راست افراطی آلترناتیو آلمان از مجلس این کشور خواسته تا اقدامات احتیاطی بیشتری درباره گسترش اسلام در آلمان اتخاذ گردد.

به گزارش روزنامه دیلی صاباح ترکیه، طی چند روز اخیر دست کم 5 تهدید بمب گذاری علیه مساجد آلمان وجود داشته و پلیس این کشور اعلام نموده در حال آنالیز این موضوع است.

ایمن مازیک رئیس شورای مرکزی مسلمانان در آلمان خواهان اقدامات احتیاطی بیشتر درباره مساجد مسلمانان در آلمان شد.

وی گفت: ما هر هفته شاهد اینگونه حوادث هستیم و اینگونه موارد می تواند باعث تشویق حملات احتمالی گردد.

در تحقیقی که توسط حزب دای لینکه آلمان اجرا شده، آمده که تقریبا هر روز در طول سال 2019 یک مسجد یا موسسه مسلمانان در آلمان هدف حمله قرار گرفته اند.

بر اساس گزارش دیگری، در سال 2019 دست کم 184 حمله علیه مسلمان آلمان اجرا شده که این حملات شامل سخنان تنفرآمیز، تهدیدات، حمله و تخریب اموال بوده است.

چهار روز پیش (روز سه شنبه 22 بهمن) مسجد مرکزی کلن در آلمان و بزرگترین مسجد در این شهر پس از تهدید به بمبگذاری به وسیله پست الکترونیکی تخلیه شد.

مسئولان این مسجد گفتند تهدید به بمبگذاری به وسیله رایانامه و توسط یک گروه راست افراطی موجب واکنش پلیس و تخلیه این مکان ها شد. (جزئیات بیشتر)

آلمان با جمعیتی برابر با 81.8 میلیون نفر، دومین کشور از حیث جمعیت مسلمان ساکن در اروپا بعد از فرانسه است. آنالیز ها نشان می دهد که نژادپرستی علیه مسلمانان در آلمان به میزان قابل توجهی افزایش داشته است. شورای اسلامی آلمان واقع شهر کلن نیز به تازگی با انتشار گزارشی در مورد خشونت علیه مسلمانان از سیاستمداران این کشور خواسته تا برای مقابله با اسلام هراسی اقدام فوری انجام دهند.

حمله به زنان محجبه و مساجد و دیگر موسسات مسلمانان از دیگر حوادث اسلام هراسی در آلمان است. وزارت کشور آلمان در گزارش های خود بیشترین حمله علیه مسلمانان را به گروه های راست افراطی نسبت داد به طوری که دستکم 33 مسلمان در این حملات مصدوم شدند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 761

به "روزنامه ترکیه ای: افزایش حملات به مساجد در آلمان نگران کننده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه ترکیه ای: افزایش حملات به مساجد در آلمان نگران کننده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید