سازمان بهداشت جهانی: اسپری کردن مواد ضدعفونی کننده در فضای شهری مضر است

به گزارش مجله بیزبینگ، اسپری کردن و یا مه پاشی ضدعفونی کننده ها در فضای آزاد مانند خیابان ها و بازارها برای از بین بردن ویروس بیماری کووید-19 توصیه نمی گردد، زیرا این مواد با خاک و مواد موجود در هوای آزاد واکنش نشان داده و خنثی می شوند.

سازمان بهداشت جهانی: اسپری کردن مواد ضدعفونی کننده در فضای شهری مضر است

به گزارش ایسنا، سازمان بهداشت جهانی هشدار داد، برنامه اسپری کردن مواد ضدعفونی کننده در خیابان ها که در بعضی کشورها برای مقابله با ویروس بیماری کووید-19 اجرا می گردد نه تنها کروناویروس را از بین نمی برد، بلکه مسائل سلامتی نیز به همراه دارد.

پاکسازی و بهداشت سطوح یکی از روش های مقابله با کروناویروس جدید است، اما سازمان بهداشت جهانی اعلام نموده که اسپری کردن مواد ضدعفونی کننده در خیابان ها کاری بی فایده است و برای از بین بردن این ویروس و سایر عوامل بیماری زا توصیه نمی گردد و تهدیدکننده سلامت انسان است.

سازمان بهداشت جهانی تاکید نمود: اسپری کردن مواد ضدعفونی کننده در هیچ شرایطی توصیه نمی گردد.

در این گزارش ذکرشده اسپری کردن مواد ضدعفونی کننده کمکی به کاهش آلودگی ناشی از عوامل بیماری زا نمی نماید و از نظر روحی و جسمی بر انسان تاثیرگذار است و انتقال ویروس را به وسیله قطرات یا تماس کاهش نمی دهد.

اسپری کردن کلر یا سایر مواد شیمیایی سمی موجب خارش چشم و پوست در افراد می گردد و مسائلی برای دستگاه گوارش نیز ایجاد می نماید.

این سازمان در خصوص اسپری کردن مواد ضدعفونی کننده در محیط های داخلی نیز هشدار داد که این روش تاثیری در کاهش ویروس ندارد و تنها روش مقابله با این ویروس در محیط های داخلی استفاده از دستمال خیس شده با مواد ضدعفونی کننده است.

کروناویروس عامل بیماری همه گیر کووید-19 از زمان ظهور خود در اواخر ماه دسامبر در چین، افراد زیادی را به کام مرگ کشانده و بر روی سطوح و اشیاء زنده باقی می ماند و هیچ اطلاعات دقیقی در خصوص مدت زمانی که این ویروس روی سطوح مختلف فعال است، در دسترس نیست.

نتایج تحقیقات نشان داده که این ویروس می تواند چندین روز روی بعضی سطوح باقی بماند. اما، این مدت زمان حداکثر فقط نظری است، زیرا در شرایط آزمایشگاهی ثبت شدند و باید در محیط واقعی بااحتیاط تفسیر شوند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 2 مرداد 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1044

به "سازمان بهداشت جهانی: اسپری کردن مواد ضدعفونی کننده در فضای شهری مضر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان بهداشت جهانی: اسپری کردن مواد ضدعفونی کننده در فضای شهری مضر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید