فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی حوزه علوم شناختی اعلام شد

به گزارش مجله بیزبینگ به نقل از ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی به منظور توسعه هم افزایی خاتمه نامه ها و رساله های دانشجویی در راستای رسیدن به اهداف مشخص در حوزه علوم شناختی، دهمین فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی در خرداد ماه امسال را با تمرکز جدی بر مسائل شناختی فراگیر جامعه اختصاص داده است.

فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی حوزه علوم شناختی اعلام شد

تاکنون 9 مرحله فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی از سوی ستاد برگزار گشت و در نتیجه این فراخوان ها، بیش از 200 طرح پژوهشی و مطالعاتی در حوزه علوم و فناوری های شناختی در مراکز علمی کشور تحت پوشش چتر حمایتی ستاد توسعه علوم شناختی قرار گرفتند.

در دهمین مرحله از فراخوان طرح های پژوهشی، حمایت از محققان برجسته علاقه مند به مهاجرت به حوزه علوم و فناوری های شناختی که تاکنون در این زمینه فعالیت متمرکزی نداشته اند، مورد توجه قرار گرفته است.

فعالیت های متمرکز در ارتباط با سرپرستی انتها نامه های کارشناسی ارشد و دکتری، چاپ مقالات در مجلات معتبر، انجام طرح پژوهشی، تولید محصول یا ارائه خدمات در حوزه علوم و فناوری های شناختی تعریف شده است.

دکتر حسین عزیزی کارشناس ارشد ستاد توسعه علوم شناختی گفت: طرح های پیشنهادی محققان شامل حداقل دو انتها نامه (کارشناسی ارشد / دکتری) است که باید در راستای اهداف پژوهشی، توسعه فناوری و یا خدمات در حوزه شناختی و در چارچوب اولویت های ستاد قرار داشته و دستاورد یکپارچه ای را دنبال کنند.

وی افزود: طرح های پژوهشی و توسعه فناوری، خصوصاً در حوزه علوم پایه، مشروط به معین بودن فازهای بعدی طرح برای رفع نیازهای جامعه و توسعه اقتصاد دانش بنیان مورد بررسی قرار می گیرند.

وی خاطر نشان کرد: بازتوانی و ارتقا توانمندی های شناختی، پژوهش های کاربردی و بنیادی در آموزش و پرورش شناختی، پژوهش های کاربردی و بنیادی در علوم شناختی زبان (زبانشناسی شناختی)، پژوهش های شناختی مبتنی بر نگاشت مغز، توسعه ابزارها و فناوری های مطالعه رفتار زمانی-شبکه ای مغز، پژوهش های شناختی در حوزه های بالینی و علوم اعصاب شناختی، توسعه فناوری های شناختی مرتبط با ارتباط بین مغز و ماشین و مغز با مغز، و نیز مطالعات بنیادی و نظریه پردازی در حوزه علوم شناختی، مدل سازی شناختی و روانشناسی شناختی از جمله طرح های تحقیقاتی در این فراخوان در اولویت ستاد قرار دارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 161

به "فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی حوزه علوم شناختی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی حوزه علوم شناختی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید