فشار سیاسی باعث لغو کنسرتم نشد، تقصیر را می پذیرم

به گزارش مجله بیزبینگ، به گزارش خبرنگاران، کاوه یغمایی که قرار بود روز دوشنبه 26 بهمن ماه در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران در قالب برگزاری سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر 2 کنسرت را برگزار کند، پیرامون لغو این اجراهای زنده که شب گذشته خبر آن در رسانه ها منتشر شد، شرح داد: حمایت اهالی رسانه به من طی روزهایی که گذشت، دلگرمی فراوانی داد اما با توجه به اینکه طی ساعتهای گذشته عنوان شده بود که به دلیل مشکل دار بودن ارکستر، کنسرت من لغو شده است، بنابراین لازم دیدم که پیرامون این موضوع شرحاتی را ارائه دهم.

فشار سیاسی باعث لغو کنسرتم نشد، تقصیر را می پذیرم

وی بیان نمود: تمام کسانی که در این مدت کوشش کردند تا بنده کنسرت خود را در چارچوب جشنواره موسیقی فجر اجرا کنم، اذیت شدند و من از هر جهت شخصاً از همه این عزیزان عذرخواهی می کنم. ضمن اینکه در این بین کسانی که از تهران و شهرستان بلیت خریداری نموده بودند تا بتوانند از برنامه ما استفاده نمایند، در شرایط بسیار بدی قرار گرفتند که من شرمسار تک تک آنها هستم و امیدوارم بتوانم به زودی با خبرهای خوب این مسأله ناگوار را جبران و این خاطره بد را کمرنگ کنم.

ارکستر من هیچ مشکل خاصی برای کنسرت نداشت

یغمایی شرح داد: ارکستر من هیچ مشکل خاصی برای کنسرت نداشت و کاملاً برای اجرای در کنسرت آماده بود. البته بنده فرصت 15 روزه ای داشتم تا بتوانم برنامه خود را در جشنواره موسیقی فجر اجرا کنم که این کار را مقداری مشکل می کرد اما می دانستم که با تک تک هنرمندانی که همگی آن ها جزو حرفه ای ترین نوازندگان ایران هستند، مسئله ای پیرامون این ماجرا نخواهم داشت. پس باز هم تکرار می کنم که بنده هرگونه خبری مبنی بر مشکل دار بودن ارکستر را تکذیب می کنم و اعلام می کنم که تمام اتفاقات مربوط به لغو کنسرت را باید به گردن من بیندازید.

این خواننده راک گفت: متاسفانه به هر دلیلی این کنسرت برگزار نشد اما نباید این مسأله را به گردن یکی از بافت های صنعت موسیقی بیندازیم. پس من از همه شما عزیزان می خواهم که لغو کنسرت کاوه یغمایی را به گردن بخش خاصی نیندازید. من مسئولیت لغو این کنسرت را می پذیرم و با عنوان اینکه مسائل فنی موجب اجرا نشدن برنامه من شده، خطاب به هواداران می گویم که به زودی با آلبوم جدیدم در خدمت آنها خواهم بود. امیدوارم آن موقع دغدغه ها کمتر گردد و من دیگر شرمسار هواداران نباشم. باور کنید که از خجالت دیگر نمی دانم چه بگویم. فقط امیدوارم در شرایط دیگری بتوانم میزبان تماشاگران عزیز باشم.

ماجرای لغو کنسرت سیاسی نیست

وی در بخش دیگری از صحبت های خود توضیح داد: امیدوارم این اتفاقات ناگوار هرچه زودتر رفع گردد. به هر حال من در این فرصت امکان این را نداشتم که بخواهم در خدمت هواداران باشم اما از سوی دیگر هم دوست ندارم این مسأله را به گردن بخش های دیگر بیندازم چرا که این رویکرد یک اشتباه محض است. به هر حال مکانیزم برگزاری جشنواره برای برگزاری این کنسرت بسیار زحمت کشید و من کاملاً در جریان کوشش مسئولان برگزاری جشنواره برای برپایی این کنسرت بودم چراکه همه می دانید جشنواره موسیقی فجر یکی از مهمترین رویدادهای موسیقی کشور است که باید با بیشترین توان برگزار گردد.

یغمایی تاکید نمود: هر خسارتی پیرامون برگزار نشدن این کنسرت وجود داشته باشد، من قبول می کنم. فقط مهمترین نگاه من در این ماجرا مردم هستند که من از طرف خودم و گروه اجرایی، از همه آنها معذرت خواهی می کنم. فقط بدانید هیچگونه فشار سیاسی در ماجرای لغو کنسرت من وجود نداشته و خواهشی که در این فضا از همه اهالی رسانه دارم این است که اجازه بدهند این مسأله را به جای خاصی راهنمایی نکنیم.

وی در بخش پایانی صحبت های خود از انتشار قریب الوقوع آلبوم موسیقایی خود که اعضای ارکستر آن از کشور کانادا هستند، در ایران اطلاع داد.

تمام پول بلیت ها یک هفته ای باز گردانده می گردد

حسین سروی مسئول هماهنگی ستاد برگزاری سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر نیز با اشاره به لغو کنسرت های شجاعت خان، کاوه یغمایی و تندر، اعلام نمود: کسانی که به وسیله سامانه های مربوط به فروش بلیت نسبت به خریداری بلیت این کنسرت ها اقدام نموده اند، می توانند با مراجعه دوباره به سامانه های مورد نظر، نسبت به عودت مبالغ پرداختی اقدام نمایند. این در حالی است که طبق برنامه ریزی های انجام گرفته، ظرف یک هفته بهای بلیت ها بازگردانده می گردد.

امیر بهاری مدیر روابط عمومی سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر نیز در این نشست خبری پیرامون لغو کنسرت شجاعت خان و گروه تندر نیز شرح داد: متاسفانه به دلیل مسائلی که بعد از مصوبه کنگره آمریکا مبنی بر محدودیت صدور ویزا برای مسافران خارج از کشور به ایران به وجود آمده، ماجرای سفر شجاعت خان به ایران نیز به مشکل برخورد. البته بنا بر این بود تا این هنرمند با دریافت ویزای ویژه مشکل حضور خود در ایران را مرتفع کند که در این حوزه وزارت امور خارجه نیز کوشش بسیاری کرد اما پروسه کمی طولانی شد و تا به امروز پیروز نشدیم که در خدمت این هنرمند باشیم.

وی ادامه داد: گروه تندر به سرپرستی اردوان انزابی پور نیز قرار است امروز یک اجرا در فرهنگسرای نیاوران داشته باشد که به دلیل بروز مسائلی این کنسرت برگزار نمی گردد و گروه ماکان اشکواری جایگزین این برنامه برای علاقه مندان شده است. به هر حال تماشاگرانی که مایل به دیدن این کنسرت و دریافت پول بلیت کنسرت شجاعت خان هستند، می توانند به وسیله سامانه های فروش بلیت نسبت به بازگشت مبالغ دریافتی اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 449

به "فشار سیاسی باعث لغو کنسرتم نشد، تقصیر را می پذیرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فشار سیاسی باعث لغو کنسرتم نشد، تقصیر را می پذیرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید