معلمان آمریکا سالانه 500 دلار از درآمد خود را صرف کلاس درس می کنند

به گزارش مجله بیزبینگ، یک معلم آمریکایی: در روزهای آخر کار مجبور به خرید کاغذ برای خود شدم. من حتی برای خود میز و صندلی خریدم.

معلمان آمریکا سالانه 500 دلار از درآمد خود را صرف کلاس درس می کنند

والدین و دانش آموزان تنها کسانی نیستند که برای سال تحصیلی در آمریکا راهی مراکز خرید شده و دفتر، هایلایتر، پاک کن و تراش می خرند. بسکمک از معلمان آمریکایی نیز در این مقطع از جیب خود برای کلاس و شاگردشان خرج می کنند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از یاهو نیوز، براساس یک نظرسنجی گسترده از وبسایت تخصصی موسسه فیش بویل، 96 درصد معلمان آمریکا در سال های گذشته بخشی از هزینه های کلاسی خود را شخصا و از جیب خود پرداخت کرده اند.

براساس تحقیقات بخش لایف استایل یاهو، بیش از 55 درصد از معلمان آمریکایی حاضر در این نظرسنجی، بین 500 تا 1000 دلار از حقوق سالانه خود را برای خرید تجهیزات کلاس و آموزش صرف کرده اند.

معلمان آمریکا به طور متوسط حدود 479 دلار از حقوق سالانه خود را صرف خرید تجهیزات آموزشی کلاس شان می کنند.

این در حالی است که 28 درصد از معلمان بیش از 1000 دلار از حقوق خود را صرف هزینه های کلاس کرده اند. همگی این معلمان بر این باورند که تنخواه لازم برای کلاسِ درس، کفاف هزینه های مرتبط با سیستم آموزشی را نمی دهد.

بیشتر این هزینه ها صرف هزینه ناهار بچه ها، لوازم تحریر و تجهیزات کلاسی می شود.

این در حالی است که حدود 55 درصد از معلمان آمریکا اعلام کرده اند که حقوق معلمی شان برای تامین هزینه های زندگی شخصی شان کافی نبوده است.

خرید تجهیزات مدرسه برای کریستینا کر معلم سابق ریاضی در کارولینای شمالی و نیوجرسی آمریکا ترکیبی از احساسات را به همراه داشت.

او در این باره گفت: از نحوه تنظیم بودجه مدارس ناامید می شدم اما از تامین نیازهای دانش آموزانم خرسند بودم.

وی با یادآوری یکی از شاگردان بی خانمان خود در زمان تدریس گفت: من هر چیزی را برای او می خریدم. حتی چیزهایی که به درس و مدرسه اش ربطی نداشت. چه طور می توانستم از او انتظار فراهم کردن وسایل کلاس، کتاب و لوازم تحریر را داشته باشم. در حالیکه والدینش قادر به تامین هزینه های شست و شوی لباس و غذای او نبودند.

کر معلم سابق ریاضی آمریکا در این باره گفت: اکثر والدین اطلاعی در خصوص هزینه کردهای شخصی معلمان برای کلاس های درسی خود ندارند. البته آنها مقصر نیستند و ای کاش ما بودجه و امکانات بیشتری در اختیار داشتیم.

کر که اینک شغل سگ گردانی را انتخاب کرده درآمدی برابر با دوران معلمی اش دارد. او در این باره گفت: تمامی مشاغل -در آمریکا- نیازهای کارمندان خود را تامین می کنند اما ظاهرا سیستم آموزش متفاوت است.

او افزود: در روزهای آخر کار مجبور به خرید کاغذ برای خودم شدم. ما کتاب درسی نداشتیم. من حتی برای خود میز و صندلی خریدم.

براساس یکی از تحقیقات سال 2018 وزارت آموزش آمریکا، معلمان این کشور به طور متوسط حدود 479 دلار از حقوق سالانه خود را صرف خرید تجهیزات آموزشی کلاسشان می کنند.

براساس یک بررسی دیگر در مرکز ملی آمار آمریکا در سال 2011- 2012 که مورد تجزیه و تحلیل موسسه سیاست مالی هم قرار گرفت، هر معلم در سال حدود 459 دلار از حقوق سالانه خود را برای خرید لوازم مورد نیاز کلاسش صرف می کند.

در هر صورت این اعداد در ایالات مختلف آمریکا متفاوت هستند.

میزان هزینه کردهای معلمان آمریکایی برای کلاس درس در ایالات مختلف آمریکا از درآمد شخصی/ عکس: سایت تحلیلی سیاست مالی آمریکا

معلمان مدارس دولتی کالیفرنیا به طور متوسط حدود 664 دلار از حقوق سالانه خود را برای لوازم کلاس هزینه کرده اند و در صدر این فهرست قرار دارند. معلمان داکوتای شمالی نیز با متوسط هزینه 327 دلار در رده آخر قرار گرفته اند.

موسسه سیاست مالی در این باره نوشت: این تفاوت را نباید به پای اختلاف نوع دوستی معلمان گذاشت. این اختلاف در ایالت های مختلف به عواملی مانند نیاز دانش آموزان، نحوه تامین بودجه مدارس در ایالت های مختلف، هزینه های زندگی در هر ایالت و فاکتورهای دیگر بستگی دارد.

رندی واینگارتن مدیر فدراسیون معلمان آمریکا در بیانیه ای خطاب به بخش سبک زندگی یاهو بیان نمود: هیچ حرفه دیگری وجود ندارد که در آن کارگران بتوانند در خصوص هزینه ها روی کارفرما حساب کنند. اما معلمان تنها به نیازهای دانش آموزان فکر می کنند. آنها بدون درنگ لوازم مورد نیاز آنها برای آموزش را از حقوق خود خریداری می کنند. این در حالیست که حقوق آنها 20 درصد کمتر از یک متخصص خبره در آمریکاست.

واین گارتن در ادامه گفت: معلمان عمیقا به امنیت، آموزش و فضای لذت بخش کلاس برای دانش ـموزان اهمیت می دهند. زمانی که خانواده ها برای تهیه کتاب درسی، مداد شمعی و دستمال در تقلامان هستند، آموزگاران دیت به عمل زده و این فاصله را پر می کنند.

کورتنی جونز یک معلم مقطع ابتدایی از مدرسه تیلر تگزاس در این باره گفت: معلمان مدرسه اش هر ساله صدها دلار از حقوق خود را خرج تامین نیازهای کلاس و پر کردن خلاء پر کردن بودجه کلاسی خود می کنند.

کورتنی جونز یکی از معلمان آمریکا با ایجاد کردن صفخاتی در شبکه های اجتماعی خواستار حمایت از معلمان و مدارس شده است.

وی افزود: بسیار مایوس کننده است که بسکمک از معلمان مجبور به خرید لوازم اولیه بهداشت، غذا و لوازم التحریر برای دانش آموزان خود هستند.

این معلم مقطع ابتدایی در تگزاس گفت: با توجه به منطقه ای که که آموزگاران در آن تدریس می کنند گزینه های ضروری متفاوت است. در برخی از موارد معلمان ازموارد ضروری فراتر رفته و برای امنیت و شادی دانش آموزان نیز خرج می کنند.

او در ماه جولای برای حمایت از معلمان صفحه ای (پیج) را در فیس بوک با عنوان حمایت از معلمان فعال کرد. اعضای این پیج در زمانی کوتاه به بیش از 48 هزار عضو رسید.

جونز دریافت که برای رسیدگی به کمبود بودجه آموزشی معلمان آمریکا باید باید مخاطبان بیشتری داشته باشد و حمایت عموم را جلب کند.

او در توئیتر با هشتگ کلیر د لیست #clearthelists کمبودهای معلمان را با غریبه ها و سلبریتی ها (افراد معروف و شناخته شده) به اشتراک گذاشت و از طریق شبکه های اجتماعی فرآیند کمک های مالی را آغاز کرد.

وی در این باره گفت: راه های زیادی برای کمک مردم به مدارس وجود دارد. به عنوان مثال مردم می توانند به مدارس محلی خود تلفن کرده و در خصوص نیازهای کلاس و دانش آموزان بپرسند. لیست کسری مدارس نیز وجود دارند و مردم می توانند از وبسایت مدارس به کمک معلمان بیایند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 377

به "معلمان آمریکا سالانه 500 دلار از درآمد خود را صرف کلاس درس می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معلمان آمریکا سالانه 500 دلار از درآمد خود را صرف کلاس درس می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید