مقاله: موزه تای هوا پوکت (تایلند)

به گزارش مجله بیزبینگ، موزه تای هوا یک حیاط داخلی جذاب و بدون سقف دارد. نورگیرهای بدون سقف در داخل خانه ها یکی از اصلی ترین ویژگی های این نوع بناهای چینی پرتغالی بوده اند. این حیاطها کمک می کردند هوا در داخل خانه جریان پیدا کند و خانه خنک نگه داشته شود، به خصوص در تابستان ها. یک باغ دوست داشتنی هم در این موزه وجود دارد که در آن مسافران تور تایلند می توانند ابزارهای بزرگ و سنگین و ماشین هایی که در سال های دور معدن کاری قلع در پوکت استفاده می شدند را ببینند. در داخل موزه بیش از ده ها اتاق نمایشگاهی جذاب و فیلم های کوتاه به زبان چینی و تایلندی با زیرنویس انگلیسی در هر دو طبقه ساختمان وجود دارد. این موزه به مسافران تور پوکت تصویری کامل از تاریخ این جزیره را از زوایای مختلف و با بازگو کردن رابطه چین و پوکت، داستان ساخته شدن تای هوا به عنوان اولین مدرسه چینی زبان در پوکت، ساختمان های ساخته شده در جزیره با سبک معماری چینی پرتغالی، جشن های سنتی پوکت و همچنین غذاهای محلی نشان می دهد.

مقاله: موزه تای هوا پوکت (تایلند)

موزه تای هوا تحت مدیریت بنیاد Kusonsongkhroh فعالیت می کند. این بنیاد که با نام Lok Xian Kok هم شناخته می شود، یک سازمان خیریه با تاریخی طولانی است؛ تاریخی که به دوره معدن کاری در پوکت می رسد. این موزه توسط گروهی از تاجران چینی مهاجر بنا نهاده شد. قصد اصلی آنها کمک به دیگر مهاجرین نه چندان خوش شانس و بهبود وضعیت زندگی این جزیره نشینان با ساخت مدرسه و بیمارستان بود. آنها هنوز هم در مسیر به ثمر رساندن این ماموریت پیش می روند. موزه تای هوا در شماره 28 جاده کرابی در شهر قدیمی پوکت قرار گرفته است. این موزه از خیابان معروف رومانی و عمارت چینپراچا به اندازه یک پیاده روی کوتاه فاصله دارد. فضای پارکینگ مجموعه تا ساعت 17.30 به روی مسافران تور تایلند باز است.

تقریبا تمام چینی های پوکت سرزمین خودشان را به خاطر فقر ترک کرده بودند. بیشتر آنها از استان فوجیان و شهرهایی مانند فوژان و شیامن به پوکت آمده بودند. از آنجا که پوکت جزیره ای نسبتا کوچک است، راحت می توان دریافت که خانواده های شناخته شده و صاحب نفوذ جزیره با پس زمینه ای چینی، از کدام منطقه به اینجا مهاجرت کرده بودند. مسافران تور پوکت می توانند این را در یکی از اتاق های نمایشگاهی این موزه ببینند. در میان خانواده های سرشناس مهاجر می توان به Aikwanich (صاحبان هتل دایموند کلیف در پاتونگ و Cheraim Spa Village روبه روی مرکز خرید سنترال فستیوال) و خانواده Hongsyok (صاحبان زمین گلف پوکت کانتری کلاب در کاتو) اشاره کرد.

منبع مقاله: موزه تای هوا پوکت (تایلند)

انتشار: 8 بهمن 1400 بروزرسانی: 8 بهمن 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1962

به "مقاله: موزه تای هوا پوکت (تایلند)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: موزه تای هوا پوکت (تایلند)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید