موسایی: در حال رایزنی برای حضور در لیگ کشتی فرنگی هستیم

به گزارش مجله بیزبینگ و به نقل از فدراسیون کشتی، محمد موسایی گفت: در حال حاضر به خاطر شرایط کرونا فعالیت ورزشی را نمی توانیم انجام دهیم و این موضوع مختص همه جا است و کشتی نیز از آن مستثنی نیست.

موسایی: در حال رایزنی برای حضور در لیگ کشتی فرنگی هستیم

وی ادامه داد: با توجه به جایگاه ویژه کشتی فارس به لحاظ حضور قهرمانان در رشته فرنگی، در فرصتی که بدست آمده طبق روال دو سالی که از حضورم در هیأت کشتی استان می گذرد به دنبال مشخص رتبه بندی هیأت های کشتی شهرستان های فارس با نگاه به شاخص ها و کارهای اجرا شده هستیم تا در نهایت آمار هیأت کشتی استان را به اداره کل ورزش و جوانان و همچنین استانداری ارائه دهیم.

موسایی اضافه کرد: البته سالن های کشتی شیراز به دلیل قدیمی و فرسوده بودن نیاز به تعمیرات و بازسازی دارد که در حال انجام این کار نیز هستیم.

وی در مورد شرایط تمرینات کشتی گیران در استان شرح داد: به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان حضور کشتی گیران در سالن های ورزشی وجود ندارد و تمامی کشتی گیران به صورت انفرادی و با دریافت برنامه از مربیان خود تمرین می کنند. کشتی گیران ملی پوش از جمله برادران گرایی و میثم دلخانی نیز برنامه های خود را از کادر فنی دریافت می کنند و تمرینات خود را به صورت شخصی پیگیری می کنند.

وی در مورد حضور کشتی استان در لیگ گفت: در دو سال اخیر لیگ کشتی پایه را در استان برگزار کردیم و امسال نیز فدراسیون برگزاری لیگ منطقه ای را در دستور کار دارد که در آن حضور خواهیم یافت.

موسایی اضافه کرد: البته در مورد حضور در لیگ برتر کشتی فرنگی نیز در حال رایزنی هستیم و مقدمات کار نیز اجرا شده و امیدواریم که اداره ورزش و جوانان استان نیز از ما حمایت های لازم را داشته باشد.

وی در مورد عملکرد فدراسیون کشتی در 10 ماه گذشته گفت: در حال حاضر تعامل هیأت با فدراسیون خوب است و امیدوارم که روز به روز بهتر شود، البته کار سخت است و باید به فدراسیون جدید فرصت داد. اما چیزی که برایم بیشتر به چشم آمد این بود که فدراسیون برای انجام برنامه هایش یک زمانبندی را در نظر می گیرد و طبق آن زمان بندی کار را انجام می دهد. هر برنامه ای را که قصد اجرا داشته به خوبی انجام داده و بازسازی و نوسازی خانه کشتی ابراهیم هادی و طرح چرخه انتخاب تیم های ملی از نمونه های شاخص آن است. در کل فدراسیون کاری را ابتر نگذاشته و اینطور نبوده که 10 کار را در دست بگیرد و در خاتمه سال چند کار را نیمه کاره بگذارد.

موسایی در مورد بازسازی خانه کشتی شهید ابراهیم هادی بیان داشت: هنوز نتوانستم از نزدیک شاهد امکانات این خانه کشتی باشم اما چیزی که در عکس ها، فیلم و صحبت های قهرمانان دیده می شد این بود که شرایط خیلی نسبت به قبل بهتر شده و این مجموعه در شأن قهرمانان جهان و المپیک و ملی پوشان است. به نظرم این خانه کشتی یک کار ماندگار برای کشتی بعنوان ورزش اول کشور شد.

رئیس هیأت کشتی استان فارس در مورد چرخه انتخابی تیم های ملی کشتی گفت: هر عقل سلیمی انتخابی را می پسندد و قابل قبول است. ممکن است یک قانون در یک زمان به نفع یک هیأت و در زمانی دیگر به ضرر آن هیأت باشد. اما این یک قانون برای همه است و در درازمدت قطعاً به سود کشتی کشور خواهد بود.

وی در مورد اقدامات فدراسیون به لحاظ مشاخصه با معضل دوپینگ شرح داد: طبق آماری که از فدراسیون منتشر شده امسال تست های دوپینگ بیشتر شده و قطعاً این فرایند باید بیشتر نیز بشود. کشتی گیران باید بدانند به لحاظ دوپینگ هیج کجا حاشیه امنیت ندارند و هرچه این اقدامات بیشتر شود در نهایت به نفع کشتی کشور در میادین بین المللی خواهد شد.

وی در مورد طرح فدراسیون کشتی برای دریافت تعهد از کشتی گیران به جهت عواقب استفاده از مواد نیروزا گفت: هیچ هیأت کشتی استانی مستثنی نیست و هرکس اشتباه را انجام داده اعم از کشتی گیر مربی و هیأت کشتی مربوطه باید بپذیرند. چراکه همانطور که کشتی گیر افتخار کسب می کند این افتخار برای خودش، مربی و هیأت کشتی است، وقتی هم اشتباهی انجام می دهد تاوان آن را نیز باید تمام آنها بدهند.

وی در مورد برگزاری رقابت های جام تختی که سال گذشته به میزبانی شهر شیراز برگزار گشت گفت: خدا را شکر توانستیم این رقابت ها را به شکل مطلوبی برگزار کنیم و همه میهمانان نیز راضی بودند و تا جایی که می شد سعی کردیم که این مسابقات را به شکل آبرومندی برگزار کنیم. در این مورد اداره ورزش و جوانان استان تا به امروز تعهدات خود را انجام نداده و دو سوم هزینه از جمله هزینه اسکان، هتلینگ و تغذیه پرداخت نشد و در نهایت شخصاً آن را پرداخت کردم. البته می دانم برای اداره ورزش و جوانان نیز پولی نیامده اما آنها تعهد کرده اند و امیدوارم که هرچه زودتر این تعهدات انجام شود تا ما بتوانیم کار و برنامه های خود را در سال 99 به خوبی پیش ببریم و کار هیأت نیز دچار مشکل نشود.

موسایی در خاتمه خاطرنشان کرد: سال 98 یک سال ویژه برای کشتی استان فارس بود چراکه ما در تمامی رده های سنی کشتی فرنگی از نوجوانان تا بزرگسالان هم در رقابت های آسیایی و هم در رقابت های جهانی کننده داشتیم و کشتی گیرانمان نیز توانستند به مدال دست یابند و عملکرد قابل قبول و خوبی داشتند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1055

به "موسایی: در حال رایزنی برای حضور در لیگ کشتی فرنگی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسایی: در حال رایزنی برای حضور در لیگ کشتی فرنگی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید