واشنگتن پست احتمال اقدام علیه نفت کش های ایران را ضعیف توصیف کرد

به گزارش مجله بیزبینگ، روزنامه واشنگتن پست احتمال اقدام آمریکا علیه نفت کش های ایران را ضعیف توصیف کرده است.

واشنگتن پست احتمال اقدام علیه نفت کش های ایران را ضعیف توصیف کرد

به گزارش گروه بین الملل مجله بیزبینگ، یک روزنامه آمریکایی در تحلیلی امروز جمعه احتمال توقیف نفت کش های ایران در راستا حرکت به سمت ونزوئلا را ضعیف توصیف کرده است.

روزنامه واشنگتن پست مدعی شده پنج نفت کش ایران در حال حمل نزدیک به 60 میلیون گالن بنزین ایران هستند که قرار است ونزوئلا بهای آن را با طلا پرداخت کند. جمهوری اسلامی ایران این اتهامات را رد کرده است.

واشنگتن پست نوشته اولین نفت کش ایران تا یکشنبه هفته جاری وارد ونزوئلا خواهند شد. الیوت آبرامز، سفیر آمریکا در ونزوئلا گفت: شاهدیم که دو دولت مطرود می بینند که می توانند چیزهایی را مورد نیازشان هست با هم مبادله کنند.

دولت آمریکا با اعمال تحریم های یکجانبه علیه ایران و ونزوئلا در صدد فشار بر جامعه بین المللی جهت منع مبادلات نفتی با این دو کشور است.

واشنگتن پست نوشته ایران در برابر هر گونه اقدام از سوی آمریکا برای توقیف این نفت کش ها هشدار داده و ونزوئلا هم قول داده با ناو، این نفت کش ها را از آب های سرزمینی خودش اسکورت کند.

روزنامه واشنگتن پست نوشته دولت آمریکا درباره مبادله ایران با ونزوئلا هشدار داده اما مقام های این کشور لحن خود درباره احتمال درگیری مستقیم با نفت کش های ایران را ملایم تر کرده اند.

جاناتان هافمن، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز پنجشنبه وجود هر گونه برنامه برای توقیف نفت کش های ایران را رد کرد.

رسانه آمریکایی نوشته اقدام محتملی که دولت دونالد ترامپ ممکن است برای مواجهه با اقدام ایران در پیش بگیرد اعمال تحریم های جدید خواهد بود.

حجت الله سلطانی سفیر ایران در ونزوئلا روز گذشته (چهارشنبه) با دفاع از محموله پنج تانکر حامل بنزین ایران به مقصد ونزوئلا تأکید کرد که دو کشور حق دارند که به صورت آزادانه با یکدیگر تجارت کنند.

پایگاه خبری تله مترو گزارش کرد، در پی انتشار گزارش هایی مبنی بر تهدید مقام های دولت آمریکا به ایجاد مزاحمت برای تانکرهای حامل سوخت ایران به مقصد ونزوئلا، سلطانی تأکید کرد که کنوانسیون های بین المللی از روابط رو به رشد دو کشور ونزوئلا و ایران که هم اکنون تحت تحریم های آمریکا قرار دارند، محافظت می کند.

وی در جمع مجله بیزبینگ در سفارت ایران در کاراکاس گفت: روابط میان ایران و ونزوئلا تهدیدی برای هیچ کس محسوب نمی شود و برای هیچ کس خطری به همراه ندارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1050

به "واشنگتن پست احتمال اقدام علیه نفت کش های ایران را ضعیف توصیف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن پست احتمال اقدام علیه نفت کش های ایران را ضعیف توصیف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید