پاسخ ایران به اظهارات سفیر آمریکا در لبنان

به گزارش مجله بیزبینگ، سفارت ایران در بیروت به ادعا های سفیر آمریکا در این کشور واکنش نشان داد.

پاسخ ایران به اظهارات سفیر آمریکا در لبنان

به گزارش ایسنا، سفارت جمهوری اسلامی ایران در لبنان با انتشار تصویری از یک نفتکش ایرانی در صفحه توییتر خود نوشت: رسیدن نفتکش های ایرانی به بیروت با بی نیازی از حرف های بی ارزش سفیر آمریکا. سفیر آمریکا نباید در روابط برادرانه دو کشور و دو ملت ایران و لبنان دخالت کند.

بر اساس این گزارش، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان روز گذشته در یک سخنرانی در رابطه با بحران های داخلی لبنان به ویژه بحران سوخت در این کشور بار دیگر با تکرار پیشنهاد خود برای تامین سوخت از ایران و پرداخت با پول ملی لبنان گفت: اگر حکومت لبنان نمی تواند بنزین و گازوئیل را تأمین کند، سراغ ایران خواهیم رفت... بعضی در لبنان گفتند سید [حزب الله با خرید بنزین و گازوئیل از ایران]می خواهد لبنان تحت تحریم قرار بگیرد!

نصرالله با بیان این که وقتی ما به وسیله دولت یا بانک مرکزی این کار را نکنیم، این شیوه تحت تحریم قرار نمی گیرد، توضیح داد: اگر کسی می تواند از روابط محبت آمیز خود استفاده کند و مشکل لبنان را حل نماید، بفرماید و یاری کند. به هر حال ما از دوستی بعضی با آمریکا، عربستان سعودی و کشور های [حاشیه خلیج فارس]برای تأمین منافع ملت لبنان استفاده می کنیم.

دبیر کل حزب الله با اشاره به این که حزب الله هیچگاه تصور نمی کرد که روزی لبنان مجبور گردد به فکر تأمین بنزین و گازوئیل کشور باشد، درباره ادعا های آمریکا و عربستان مبنی بر یاری به لبنان گفت: چند سال پیش آمریکا گفت که ده میلیون دلار به لبنان می دهد. آیا کسی چیزی از این ده میلیون را صرف مردم لبنان کرد؟ عربستان هم قبلا گفت چند میلیون دلار در لبنان هزینه نموده، شما بگویید این میلیون ها دلار کجا رفته است؟

دورثی شی، سفیر آمریکا در بیروت پیشتر در مصاحبه ای مدعی شده بود که واردات از ایران راه چاره مناسبی برای بحران سوخت در لبنان نیست.

وی بعلاوه مدعی شد که ایران از این طریق می خواهد سیاست های خود در لبنان و منطقه را پیش ببرد.

منبع: فرارو
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1772

به "پاسخ ایران به اظهارات سفیر آمریکا در لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ ایران به اظهارات سفیر آمریکا در لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید