کاندیدای جانشینی آمانو: کوشش خواهم کرد با هرگونه تصور متعصبانه درباره ایران مبارزه کنم

به گزارش مجله بیزبینگ، کاندیدای مقام مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی بر داوری بی طرفانه این نهاد درباره ایران تاکید نمود.

کاندیدای جانشینی آمانو: کوشش خواهم کرد با هرگونه تصور متعصبانه درباره ایران مبارزه کنم

به گزارش مجله بیزبینگ، به نقل از روزنامه نشنال، رافائل گروسی، کاندیدای جانشینی یوکیا آمانو برای سمت مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با توجه به کاهش تعهدات برجامی ایران گفت که بهترین اقدام از سوی آژانس این است که یک داور بی طرف باشد.

این سفیر آرژانتینی در آژانس بین المللی انرژی اتمی در شصت وسومین کنفرانس عمومی این نهاد در وین به نشنال گفت که آژانس باید درباره آن چه نقض توافق هسته ای از سوی ایران خوانده می گردد، بی طرفانه قضاوت کند.

گروسی گفت که وی کوشش خواهد نمود تا با هرگونه تصور متعصبانه در زمینه تعامل با ایران، مبارزه کند.

وی در این باره گفت: آژانس با این مورد به گونه رضایت بخشی سر و کار داشته است. این یک فعالیت تحقیقی و بازرسی است که با نظریه سنخیت ندارد.

این مقام آرژانتینی اضافه نمود: کار ما کشف کردن، رسیدگی، نظارت و راستی آزمایی و بیان راستین این هاست و من به این نقش به شدت اطمینان دارم.

گروسی علاوه بر این گفت که آژانس ابزار هوشمند شفافیت است و این تنها کرونل فروتا، مدیر کل موقت آژانس است که می تواند به سوال ها درباره ماموریت هیئت اعزامی آژانس به ایران، پاسخ دهد.

وی با اشاره به این که اگر برای سمت مدیر کلی آژانس انتخاب گردد، این نهاد وقایع را همچنان همان گونه که هستند گزارش می دهد، گفت: سری بیانیه هایی که درباره ایران ارائه می شوند واضح بوده و آژانس موظف است آن چه را مشاهده نموده و به آن رسیدگی می نماید، گزارش دهد.

گروسی همچنین بر ضرورت همکاری با ایران در صورت انتخاب شدنش اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 353

به "کاندیدای جانشینی آمانو: کوشش خواهم کرد با هرگونه تصور متعصبانه درباره ایران مبارزه کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاندیدای جانشینی آمانو: کوشش خواهم کرد با هرگونه تصور متعصبانه درباره ایران مبارزه کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید