کنایه سنگین ایلان ماسک به بیل گیتس!

به گزارش مجله بیزبینگ، خبرنگاران نوشت: ایلان ماسک در پاسخ به توئیت یک کاربر نوشت: درک بیل گیتس از هوش مصنوعی محدود است.

کنایه سنگین ایلان ماسک به بیل گیتس!

هوش مصنوعی به موضوعی داغ در دنیای فناوری تبدیل شده است و شخصیت های مطرح زیادی درباره آن اظهارنظر می نمایند. اما جدیدترین اظهارنظر ایلان ماسک در این زمینه مربوط به هوش مصنوعی نمی گردد، بلکه بیل گیتس را هدف قرار داده است. به باور ماسک، هم بنیان گذار مایکروسافت درک محدودی از هوش مصنوعی دارد.

بیل گیتس چند روز پیش با انتشار یادداشتی با عنوان عصر هوش مصنوعی آغاز شده است، از مدل هوش مصنوعی GPT به عنوان مهم ترین پیشرفت فناوری از 1980 تا به امروز یاد کرد و آن را به مقدار ساخت ریزپردازنده ها، اینترنت و گوشی های همراه مهم دانست.

در این یادداشت بیل گیتس اظهار داشت که از سال 2016 با تیم OpenAI در ارتباط بوده است، یعنی همان شرکت سازنده مدل هوش مصنوعی GPT و چت بات ChatGPT که ایلان ماسک هم یکی از بنیانگذارانش به شمار میرود. حالا کاربری در توئیتر به همین گفته بیل گیتس اشاره نموده که واکنش ایلان ماسک را در پی داشته است.

ایلان ماسک درک بیل گیتس از هوش مصنوعی را محدود می داند

ایلان ماسک در پاسخ به توئیت کاربری به نام سندی کوری درباره جلسات بیل گیتس و OpenAI، گفته جلسات اولیه را به یاد دارد و درک بیل گیتس از هوش مصنوعی، محدود است.

ایلان ماسک یکی از هم بنیان گذاران OpenAI است که در سال 2018 این شرکت را ترک کرد و از آن موقع، از OpenAI انتقاد می نماید. طبق گزارشی، ماسک در همان سال 2018 سعی داشته OpenAI را تصاحب کند، اما در این مسیر شکست می خورد. مدیرعامل تسلا که قرار بود 1 میلیارد دلار به OpenAI سرمایه بدهد، پس از خروج از آن، فقط 100 میلیون دلار به آن یاری مالی کرد.

اگرچه ماسک از 2018 از OpenAI انتقاد می نماید، اما شدت انتقادها از زمان نزدیکی مایکروسافت و OpenAI و سرمایه گذاری ردموندی ها، بیشتر شده است. ماسک می گوید OpenAI که به عنوان یک شرکت غیرانتفاعی و متن باز تأسیس شد، حالا تحت کنترل مایکروسافت است، موضوعی که سم آلتمن، مدیرعامل OpenAI رد می نماید.

ماسک ظاهراً از محبوبیت چشمگیر ChatGPT راضی نیست و می داند سرمایه گذاری مایکروسافت می تواند موقعیت OpenAI در دنیای هوش مصنوعی را بهبود چشمگیری دهد، بنابراین به روش های مختلفی می خواهد نارضایتی اش را نشان دهد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 فروردین 1402 بروزرسانی: 9 فروردین 1402 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 2250

به "کنایه سنگین ایلان ماسک به بیل گیتس!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنایه سنگین ایلان ماسک به بیل گیتس!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید