استاندار اصفهان، فعالان مالی را برای واردات واکسن کرونا فراخواند

به گزارش مجله بیزبینگ، استاندار اصفهان از فعالان مالی استان خواست تا در حوزه واردات واکسن ورود پیدا نمایند و حداقل تامین واکسن برای پرسنل خود را بر عهده بگیرند.

استاندار اصفهان، فعالان مالی را برای واردات واکسن کرونا فراخواند

به گزارش از ، عباس رضایی استاندار اصفهان در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی در استان، گفت: تا به امروز وزارت بهداشت اجازه واردات واکسن به بخش خصوصی را نمی داد، اما اکنون این مشکل برطرف شده است و با اعلام آمادگی چند بخش خصوصی در استان کرمان از جمله گل گوهر و در آذربایجان شرقی برای واردات به وسیله منطقه آزاد ارس، این دعوت از فعالان مالی اصفهان هم صورت می گیرد.

وی ادامه داد: در صورتی که بخش خصوصی بتواند ضمن تأمین واکسن پرسنل خود، مسئولیت تامین واکسن یک ارگان دیگر یا حتی یک محله را هم قبول کند، شاهد تسریع در تزریق واکسن خواهیم بود.

رضایی با بیان اینکه بخش خصوصی می تواند هر نوع واکسنی را وارد کند و وزارت بهداشت هم مجوز آن را خواهد داد، افزود: کرونا در اصفهان بیداد می نماید و اکنون سه هزار و 700 بیمار در 26 شهرستان استان تحت نظر علوم پزشکی بستری هستند.

وی با بیان خروج شهرستان خور و بیابانک و آران و بیدگل از شرایط قرمز کرونا ادامه داد: روزانه بین 40 تا 50 تخت بستری در استان کمبود داریم.

استاندار اصفهان اضافه نمود: کاشان در مدت 24 ساعت پنج فوتی و اصفهان بالغ بر 40 فوتی داسته است که هر دو آمار بالا است.

استاندار اصفهان یادآور شد: با توجه به اینکه اصفهان چهارراه کشور محسوب می گردد بخشی از بیماران کرونایی این استان مربوط به استان های دیگر مثل آباده (فارس)، چهارمحال و بختیاری و لرستان است.

رضایی بعلاوه به 2 ابرچالش اصفهان اشاره نمود و گفت: ما همچنان با بانک های خصوصی مشکل داریم، زیرا آن ها طی سال های 98 و 99 به ترتیب بالغ بر 16 هزار و 20 هزار میلیارد تومان اعتبار از استان خارج کردند.

وی بحران آب را دیگر ابرچالش استان معرفی کرد و اضافه نمود: احتیاج به تشکیل جلسه فوری با مجمع نمایندگان استان در مجلس در حوزه آب و کشاورزی داریم چرا که ما اکنون حتی آب برای خوردن هم نداریم.

استاندار اصفهان در انتها از افتتاح 2 هزار و 542 پروژه در استان به مناسبت هفته دولت اطلاع داد.

ص

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1805

به "استاندار اصفهان، فعالان مالی را برای واردات واکسن کرونا فراخواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندار اصفهان، فعالان مالی را برای واردات واکسن کرونا فراخواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید