حمایت از بخش خصوصی و سرمایه گذاری های داخلی

به گزارش مجله بیزبینگ، حمایت از بخش خصوصی و سرمایه گذاری های داخلی یکی از مولفه های کاربردی اقتصاد مقاومتی است که باید همیشه مورد توجه قرار گیرد تا با حمایت دولت شاهد تقویت فراوری داخلی، افزایش صادرات و کاهش واردات کالا باشیم.

حمایت از بخش خصوصی و سرمایه گذاری های داخلی

به گزارش خبرنگار از ، ارسلان زارع استاندار گیلان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گیلان با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی راهبرد مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و در دستور کار همه قوا خصوصاً دولت تدبیر و امید است، گفت: یکی از مهمترین ابعاد راهبرد اقتصاد مقاومتی، توجه به ظرفیت های درونی و برنامه ریزی اصولی برای بهره برداری از این پتانسیل ها است و گیلان در این حوزه هم به لحاظ موقعیت جغرافیایی و هم استعداد های داخلی وجوه ممتاز زیادی دارد.

او با اشاره به اینکه کشاورزی، صنعت و گردشگری از اولویت های معین شده در راستای شتاب در رونق و توسعه پایدار گیلان تعریف شده است، خاطر نشان کرد: همه 19 پروژه و 53 زیر پروژه ای که در ستاد اقتصاد مقاومتی استان مصوب شده، باید توسط دستگاه اجرایی به طور جدی پیگیری و اجرایی گردد.

استاندار گیلان توضیح داد: با توجه به شرایط کنونی کشور متاثر از تحولات منطقه ای و بین المللی، از یک سو منافع ملی و از سوی دیگر منافع استان اقتضا می نماید تا همه دستگاه های اجرایی ذیربط، تصمیمات ستاد اقتصاد مقاومتی را به طور کامل اجرایی نمایند.

نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت پرهیز از هرگونه کوتاهی، سهل انگاری و اغماض در اجرای پروژه ها تأکید و توضیح داد: حمایت از بخش خصوصی و سرمایه گذاری های داخلی یکی از مولفه های کاربردی اقتصاد مقاومتی است که باید همیشه مورد توجه قرار گیرد تا با حمایت دولت شاهد تقویت فراوری داخلی، افزایش صادرات و کاهش واردات کالا باشیم.

او تأکید کرد: تقویت نوآوری و فناوری در فراوری، حمایت بیش از پیش از واحد های دانش بنیان و استفاده بهینه از دستاورد های دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، پارک علم و فناوری و نیز مرکز تحقیقات کشاورزی مورد توجه ویژه قرار گیرد.

اننهای پیغام/آ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 363

به "حمایت از بخش خصوصی و سرمایه گذاری های داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از بخش خصوصی و سرمایه گذاری های داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید