خبر مهم برای جاماندگان واکسن کرونا

به گزارش مجله بیزبینگ، خبرنگاران : امروز خبر مهم ثبت نام جاماندگان واکسن کرونا، میزان و مبلغ فطریه سال جاری، ایلان ماسک و دوج کوین مورد استقبال کاربران نهاده شد.

خبر مهم برای جاماندگان واکسن کرونا

به گزارش خبرنگاران، با آغاز واکسیانسیون کرونا در کشور اولویت ها برای دریافت معین شده است که در مرحله اول کادر درمان این واکسن را دریافت کردند.بر همین اساس اولویت های بعدی هم معین شده اند و در یکی از مهمترین فازها اشخاص بالای 80 سال در حال واکسینه شدن هستند.این اتفاق در حالی افتاده است که خیلی از سالمندان از طرح فوق جا مانده اند با این حال امروز علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا خیال همه آنها را با یک مصاحبه راحت کرده است.او گفته است که از امروز ساعت 14 سامانه salamat.gov.ir باز می گردد , افراد بالای 80 سال سن که تا کنون با آنها تماس نگرفته اند می توانند وارد شوند و کدملی و شماره تلفن تماس را وارد نمایند.

وی گفت: تاکید می کنم نیازی برای ثبت نام در مراکز وجود ندارد قطعا همکاران با آنان تماس می گیرند. فعلا اولویت واکسیناسیون افراد بالای 80 سال هستند و اگر گروه بعدی 75 سال به بالاها را هفته آینده اعلام کنیم، نوبت افراد بالای 80 سال که واکسن نزده اند از بین نمی رود و 75 سال به بالاها شامل 80 سال به بالاها هم می گردد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید نمود: به هیچ وجه سهمیه افراد بالای 80 سال و هیچ گروهی سوخت نمی گردد و حتما همکاران ما در وزارت بهداشت با آنان تماس می گیرند.

امروز همچنین میزان و مبلغ زکات فطریه امسال از سوی مراجع تقلید شیعیان اعلام شد.در این خبر میزان زکات فطره برای هر نفر، یک صاع (که تقریبا سه کیلو) گندم یا برنج یا جو یا خرما یا کشمش یا ذرت و مانند اینها است معین شد ،فرد مکلّف است پول یکى از اینها را طبق قیمتى که در محل خودش دارد محاسبه کرده و به فقیر بپردازد.

قیمت هر کیلو گندم (به نرخ آزاد) در بعضی مناطق نزدیک به 7000 تومان ، و قیمت هر کیلو برنج متعارف، 25000 تومان می باشد. (مسأله 1639) کسى که موقع غروب یعنى قبل از غروب شب عید فطر گرچه به چند لحظه باشد بالغ و عاقل و هشیار است و فقیر و بنده کس دیگر نیست، باید براى خودش و کسانى که نان خور او هستند، هر نفرى یک صاع که تقریباً سه کیلو است گندم یا جو یا خرما یا کشمش یا برنج یا ذرت و مانند اینها به مستحق بدهد و اگر پول یکى از اینها را هم بدهد کافى است.

این دو خبر در میان کاربران فضای مجازی و به خصوص مسلمانان بیشترین جستجو را داشته است.آنها به دنبال جزئیات این دو خبر مهم بودند و در کوشش برای اینکه به آگاهی برای پرداخت فطریه در خاتمه ماه مبارک رمضان برسند.

امروز همچنین دوج کوین غوغا کرد و رکورد تاریخی جدیدی را برای خود ثبت کرد.ارز دوج کوین که یکی از پرنوسان ترین ارزهای بازار محسوب می گردد با عبور از 0.5 دلار و ثبت رکورد تاریخی جدید، به چهارمین ارز دیجیتالی عظیم دنیا تبدیل شد. ارتش دوج کوین امیدوارند تا با عبور قیمت این ارز از یک دلار، این ارز را وارد فاز جدیدی نمایند.

در کنار خبرهای پربازدید امروز اخبار دیگری هم مورد استقبال کاربران نهاده شد و از آنها می توان به عدم کسری مقرری ماه اول فرهنگیان،نشست خبری سعید محمد،لحظه برخورد صاعقه با برج میلاد،زمان برگزاری آزمون وکالت،نیشکر هفته تپه و علی فاضلی منفرد اشاره نمود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1667

به "خبر مهم برای جاماندگان واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر مهم برای جاماندگان واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید