درخواست اعلام شرایط اضطراری در خوزستان

به گزارش مجله بیزبینگ، در حالیکه فرمانده عملیات کرونا در خوزستان خواهان اعلام شرایط اضطراری در این استان است، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا بر مسدود شدن همه مرزهای ورودی و خروجی استان خوزستان به عراق تا اطلاع ثانوی به دلیل شیوع نوع موتاسیون یافته ویروس COVID-19 در استان و افزایش سریع موارد تاکید نمود.

درخواست اعلام شرایط اضطراری در خوزستان

به گزارش وبدا، سعید نمکی در روز چهارشنبه در نامه به عبدالرضا رحمانی فضلی نوشت: باتوجه به بروز و شیوع نوع موتاسیون یافته ویروس COVID-19 در استان خوزستان و افزایش سریع موارد، ضروریست دستور فرمائید به نحو مقتضی کلیه مرزهای ورودی و خروجی استان به کشور همسایه عراق تا اطلاع ثانوی مسدود گردد.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در خوزستان نیز امروز(چهارشنبه) خواهان اعلام شرایط اضطراری کرونا در این استان شد و گفت: اقدام فوری و جدی برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در خوزستان لازم است.

فرهاد ابول نژادیان در صفحه اینستاگرام خود نوشت: مطابق آنالیز های آزمایشگاهی در 2 هفته اخیر موارد متعددی از ابتلا به کرونای جهش یافته انگلیسی در خوزستان شناسایی شده که نگران نماینده است.

او اضافه کرد: ویروس جدید با سرایت بسیار بالا و مرگ و میر بالاتر، سوش غالب کرونا در خوزستان است لذا مردم باید این موضوع را جدی بگیرند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: از مردم تقاضا داریم که پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نموده و از ترددهای درون شهری و دورهمی ها پرهیز نمایند.

او ادامه داد: مردم باید حافظ سلامت خود و خانواده هایشان باشند تا این پیک بیماری هر چه سریع تر به سرانجام برسد.

در حال حاضر 10 شهرستان استان خوزستان در شرایط قرمز قرار دارند و ورود و خروج به شهرهای قرمز و تردد خودروها از ساعت 21 شب تا چهار بامداد ممنوع است.

در شبانه روز گذشته فقط در شهرستان شادگان 98 مورد مثبت ابتلاء به بیماری کرونا ثبت شده است.

دکتر شکراله سلمان زاده رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز امروز اظهار کرد: با توجه سرعت بالای انتشار بیماری کرونا در شهرستان شادگان در دو هفته گذشته و احتمال وجود ویروس کرونای انگلیسی، تعدادی از نمونه های گرفته شده از این بیماران را به مرکز انستیتو پاستور ایران ارسال کردیم که نتایج آزمایشات پس از یک هفته نشان داد که این ویروس از نوع کرونای جهش یافته انگلیسی بوده که خطری جدی برای استان خوزستان و کشور محسوب می گردد.

سلمان زاده اضافه کرد: مواردی از گونه جهش یافته این ویروس در نمونه های شهرهای آبادان و خرمشهر نیز مشاهده شده است که اگر شیوع بیشتری پیدا کند، شرایط بسیار پیچیده و دشوارتر از موج های قبلی کرونا خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1580

به "درخواست اعلام شرایط اضطراری در خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست اعلام شرایط اضطراری در خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید