سلامت روان دارید؟

به گزارش مجله بیزبینگ، یک روانشناس گفت: پایین بودن آستانه تحمل، اختلالات روانی و رفتاری نشانه نبود سلامت روانی است.

سلامت روان دارید؟

سمانه علی نژاد در گفت وگو با خبرنگار مجله بیزبینگ اضافه نمود: درجامعه ما توجه کمتری به بهداشت وسلامت روانی می گردد و بسیاری از مردم اطلا ع کافی از بهداشت روانی ندارند. داشتن رفتار هماهنگ با جامعه و پذیرش واقعیت های اجتماعی نشانه سلامت روانی است. تامین سلامت روانی فردی و اجتماعی و پیشگیری از اختلالات روانی و درمان مناسب آن ها تعریفی مناسب از بهداشت روانی است.

این روانشناس با اشاره به اینکه سلامت روانی به نحوه تفکر، احساس و عمل فرد بستگی دارد، اظهار کرد: فردی که سلامت روانی دارد نسبت به زندگی نگرش مثبت دارد و آماده برخورد با مسائل زندگی بوده و مسئولیت پذیر هستند. اعتماد به نفس کلید سلامت روانی است و اگر فرد اعتماد به نفس بالایی داشته باشد از زندگی رضایت داشته و برای حل مسائل به خود متکی می گردد، ناملایمات زندگی را پذیرفته و در آرامش آنها را حل می نماید.

علی نژاد ادامه داد: باید همچنان که به سلامت جسمی توجه می کنیم به سلامت روانی نیز توجه کافی داشته و از بروز ناراحتی های روانی که بهداشت وسلامت روان را به خطر می اندازد جلوگیری کرد.

وی در خصوص عواملی که در سلامت روانی تاثیر گذارند اضافه نمود: خانواده، آموزش های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در بهداشت و سلامت روانی فرد تاثیر گذار بوده و باید آموزش ها در خصوص توجه به سلامت روانی در بین مردم افزایش یابد.

علی نژاد گفت: کیفیت زندگی، شاخص مهمی در سلامت روانی است و محیط زندگی آرام بسیار تاثیر گذار در سلامت و بهداشت روانی است.

وی، توجه به ارزش های دینی را در سلامت روانی تاثیرگذار دانست و گفت: آموزه های دینی، محیط های خانوادگی و سبک های روانی و تربیتی خانواده های ایرانی همه در سلامت روانی تاثیرگذار هستند ولی متاسفانه الگوگیری از سبک های زندگی غربی سلامت روانی خانواده های ما را تحت تاثیر قرار داده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 فروردین 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 57

به "سلامت روان دارید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلامت روان دارید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید