موافقت شورای شهر تهران با تمدید تأمین منابع اقتصادی برای توسعه تأسیسات آبفا

به گزارش مجله بیزبینگ، اعضای شورای شهر تهران کلیات لایحه تمدید مصوبه تأمین منابع اقتصادی مورد احتیاج پروژه های توسعه و بازسازی تأسیسات آب و فاضلاب شهری و اجرای طرح آبرسانی اضطراری شهر تهران و تأمین بخشی از کسری قیمت تمام شده تعرفه خدمات آب و فاضلاب را تصویب کردند.

موافقت شورای شهر تهران با تمدید تأمین منابع اقتصادی برای توسعه تأسیسات آبفا

به گزارش خبرنگاران، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران آنالیز نامه مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران در مورد لایحه تمدید مصوبه تأمین منابع اقتصادی مورد احتیاج پروژه های توسعه و بازسازی تأسیسات آب و فاضلاب شهری و اجرای طرح آبرسانی اضطراری شهر تهران و تأمین بخشی از کسری قیمت تمام شده تعرفه خدمات آب و فاضلاب را در دستور کار خود داشتند که به همین دلیل محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: در تاریخ 14 اردیبهشت سال گذشته مصوبه ای داشتیم که طی آن مقرر شد مجموعه ای از عوارض و مبالغ را شرکت آب و فاضلاب بتواند از مردم اخذ کند و در بعضی مسیرها هزینه کند که این مبالغ باید در حسابی ویژه واریز و حسابرس نیز گزارش های این مبالغ را ارائه می کرد تا مشخص گردد که در جای مشخص شده هزینه شده است.

احمد مسجدجامعی دیگر عضو شورای شهر تهران نیز در این خصوص با تأکید بر لزوم توجه به بحث نظارت در هزینه نمودهای صورت گرفته، گفت: در این مصوبه آمده بود که حسابرس معتمد شورا که از شورای کمیسیون برنامه و بودجه مشخص می گردد باید همکاری لازم را انجام دهد. ما تا به امروز این حسابرس را ندیده ایم در حالی که باید در صحن شورا این گزارشات ارائه می شد. حال سوال این است که آیا این حسابرس معرفی شده یا خیر. احتیاج است که برای این موضوع و نحوه نظارت صورت گرفته شرح بیشتری داده گردد.

زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران نیز در پاسخ به صحبت های سالاری گفت: بد نیست بعضی کمیسیون ها منحل و بعضی دیگر نیز ادغام شوند چرا که بعضی کمیسیون ها مایل هستند وظایف سایر کمیسیون ها را انجام دهند. شورا، کمیسیون سلامت را موظف کرد نسبت به این موضوع کار کند و تا به امروز نیز ده ها جلسه در این زمینه برگزار شده است.

وی اضافه کرد: آقایان سالاری و علیخانی به تازگی درخواست جلسه داده اند در حالی که ده ها جلسه گذاشته شده و کارشناسان کمیسیون سلامت ساعت ها روی این موضوع کار کردند. ما گزارشات را ارائه کردیم اما بعضی اعضا مطالعه نکردند و در جلسه ساز مخالف می زنند. این در حالی است که گزارشات حسابرسی کمیسیون برنامه و بودجه نیز تنها بندهایی که مشکل دارند در صحن مورد آنالیز قرار می گیرند.

علیخانی در ادامه در مورد این لایحه گفت: ما منکر زحمات کمیسیون سلامت نیستیم. آن ها کار خود را انجام داده اند اما در 10 اسفند سال گذشته وقتی که این لایحه به کمیسیون ها ارجاع داده شد ایرادات را کتبا اعلام کردیم اما مورد توجه قرار نگرفت لذا درخواست کردیم تا با برگزاری جلساتی ایرادات و ابهامات برطرف گردد.

به گزارش خبرنگاران، بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران نیز در حمایت از لایحه موجود گفت: ما گزارش ها را به خانم نوری ارائه نموده ایم و دو جلسه هیأت مدیره نیز با حضور نمایندگان شورا برگزار شده است. این مصوبه شورا اگر هیچ اثری نداشته همین بوده که احداث تصفیه خانه ششم تهران را تسریع نموده در حالی که اگر این اتفاق نمی افتاد ما در ابتدای فروردین ماه با جیره بندی آب روبرو می شدیم.

وی اضافه کرد: از اسفند سال گذشته و با شیوع کرونا مصرف آب 25 درصد یعنی 250 میلیون مترمکعب در سال افزایش پیدا کرد و با بهره گیری از تصفیه خانه ششم توانستیم این بحران را مدیریت کنیم بدون قطعی آب در تهران.

وی تأکید کرد: به دلیل تأخیر در تأمین تجهیزات تصفیه خانه ششم که همگی باید از خارج از کشور وارد شوند با سه ماه تأخیر در انتهای خردادماه افتتاح خواهد شد اما چه خدماتی بالاتر از این به مردم تهران وجود دارد و همه این اقدامات با مصوبه سال گذشته این شورا عملی شد. در حال حاضر بالاترین استانداردهای آب را دارا هستیم. اگر امروز رأی ندهید قطعا پروژه ها همانند گذشته در اجرا با مشکل روبرو خواهند شد و چه کسی جز مردم تهران در این خصوص ضرر خواهند کرد.

نهایتا پس از بحث و آنالیز اعضای شورا پیشنهاد خروج بند 1 این لایحه از دستور کار شورا به رأی گذاشته شد که با 6 رأی موافق، 10 رأی مخالف از مجموع 17 نفر حاضرین در این جلسه به تصویب نرسید.

همچنین اعضای شورای اسلامی شهر تهران با 12 رأی موافق کلیات این لایحه را به تصویب رساندند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1032

به "موافقت شورای شهر تهران با تمدید تأمین منابع اقتصادی برای توسعه تأسیسات آبفا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت شورای شهر تهران با تمدید تأمین منابع اقتصادی برای توسعه تأسیسات آبفا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید