کارگروه پیگیری طرح های توسعه ای در وزارت صنعت تشکیل شد

به گزارش مجله بیزبینگ، سرپرست وزارت صنعت از تشکیل کارگروه پیگیری طرح های توسعه ای اطلاع داد و گفت: این کارگروه ماموریت دارد تا با موضوع ایدرو، ایمیدرو و سازمان صنایع کوچک به صورت هفتگی، به پایش و برطرف موانع بپردازد.

کارگروه پیگیری طرح های توسعه ای در وزارت صنعت تشکیل شد

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، حسین مدرس خیابانی در جلسه کارگروه پیگیری طرح های توسعه ای وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: پیرو جلسه برگزار شده در وزارت کشور مبنی بر پیگیری طرح های توسعه ای شرق و غرب کشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت کارگروه ویژه ای را مامور کرد تا با رویکرد های اعلام شده از سوی وزارت کشور و با موضوع دو سازمان توسعه ای ایدرو و ایمیدرو و نیز سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی، به صورت هفتگی به آنالیز میزان پیشرفت طرح ها و پروژه های اولویت دار و برطرف موانع آن ها بپردازد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه نمود: در اولین جلسه این کارگروه، مصوب شد تا دو طرح اولویت دار این وزارتخانه از جمله فراوری چادر مشکی و فراوری تایر خودرو های سنگین، با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های تشکل های فراوریی مرتبط و نهاد های عمومی از جمله آستان قدس رضوی، بنیاد مستضعفان، وزارت دفاع و قرارگاه خاتم الانبیا (ص) مورد پیگیری ویژه قرار گرفته و مراحل پیشرفت اجرای پروژه، به صورت هفتگی پایش و گزارش شود.

وی توضیح داد: بانک صنعت و معدن به عنوان یک بانک تخصصی، در کنار این کارگروه قرار خواهد گرفت تا بتواند حمایت های اقتصادی لازم از اجرای این پروژه ها را صورت دهد.

به گفته مدرس خیابانی، توجه به اجرای پروژه های اولویت دار در استان های مرزی از جمله رویکرد های حائز اهمیت در این کارگروه است و بر این اساس، کوشش خواهد شد تا پیوند مستحکمی میان دو سازمان توسعه ای ایدرو (سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران) و ایمیدرو (سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) برای مشارکت در اجرای طرح های اولویت دار برقرار شود.

وی اضافه نمود: وزارت صنعت، معدن و تجارت مصمم است تا علاوه بر تمرکز بر موضوعات اولویت دار امروز کشور، از فرایند توسعه نیز غافل نشده و امور توسعه ای را نیز به موازات توجه به مسائل روز حوزه های صنعتی، معدنی و تجاری پیش برد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: ظرف هفته های آینده، جلسات ویژه ای با هیات عامل ایمیدرو، ایدرو و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی برگزار خواهد شد تا بتوان پروژه های اولویت دار بخش های مختلف صنعتی، معدنی و فراوریی کشور را عملیاتی کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1065

به "کارگروه پیگیری طرح های توسعه ای در وزارت صنعت تشکیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگروه پیگیری طرح های توسعه ای در وزارت صنعت تشکیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید