گسترش شبکه اجتماعی شاد طی 2 هفته آینده

به گزارش مجله بیزبینگ، وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ایجاد شبکه اجتماعی شاد برای دانش آموزان جهش بزرگی در آموزش و پرورش محسوب می گردد،گفت: امیدوارم بتوانیم در طی دو هفته آینده این سامانه را در تمام سطوح گسترش دهیم.

گسترش شبکه اجتماعی شاد طی 2 هفته آینده

به گزارش مجله بیزبینگ، محسن حاجی میرزایی در پنجمین گردهمایی مشترک مدیران و معاونان ادارات کل آموزش و پرورش استان ها با اعضای شورای معاونان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزارشد، با تبریک و تهنیت شروع سال جدید، اظهار کرد: از کوشش و زحمات همکاران در تمام سطوح که در سال گذشته صورت گرفته است قدردانی می کنم.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: در سطح آموزش و پرورش استان ها برای تطبیق با شرایط جاری و توسعه آموزش های مبتنی بر اینترنت، خلاقیت و روش های آموزش و هم چنین انگیزه خوبی به وجود آمده است و بیشتر خانواده ها معتقدند که کار آموزش با جدیت در حال پیشرفت است.

وی با اشاره به تغییرات محیطی در جوامع و تاثیر بر آن بر متغیرهای آموزشی، اظهار کرد: هر تغییر به همراه خود عناصری را می آورد و متغیرهایی را با خود می برد و در حال حاضر با شیوع کرونا بر نظام آموزشی کشورها نیز اثراتی برجای گذاشته و شاید عظیمترین وقفه آموزشی در تاریخ آموزش مدارس دنیا رخ داده است و بیش از 70 درصد دانش آموزان دنیا به دلیل مقابله با این ویروس در تعطیلی هستند.

حاجی میرزایی توضیح داد: در حال حاضر ما در برابر مسئولیت عظیم و مهمی قرار گرفته ایم؛ چرا که مأموریت آموزش دانش آموزان در نسل جدید را بر عهده داریم؛ به همین دلیل نباید اجازه دهیم که این شرایط جدید که محصول شیوع کرونا است؛ موجب وقفه در امر آموزش گردد و باید روش های جایگزینی برای کلاس درس پیدا کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تغییرات با خود قدرت ها را جا به جا می نماید، گفت: باید کوشش کنیم تا در زمانی که این پدیده تمام می گردد، چیزی که برای ما به جا می گذارد شکل گیری یک فرصت ارزشمند برای استمرار یادگیری باشد.

وی در ادامه اضافه نمود: شاید صدها ساعت وقت افراد مختلف برای طراحی شبکه اجتماعی دانش آموزان صرف شده است و کاری که در حال اجرا است عظیمترین خدمتی است که پس از انقلاب انجام خواهد شد چرا که گسترده و پرشمار است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در حال افزایش سرمایه اجتماعی هستیم، گفت: ما نشان خواهیم داد که مجموعه ای هستیم که قدرت تطبیق سریع با شرایط جدید را داریم و این افتخاری عظیم و پایدار برای نظام آموزش و پرورش خواهد بود.

حاجی میرزایی اذعان کرد: خوشبختانه در راستا جدید از کشورهای دیگر عقب نیستیم و همراه کشورهای دیگر وارد میدان عمل شده ایم و امیدوارم با کوشش های که صورت گرفته مجموعه ما مجموعه ای سرآمد باشد.

وی با بیان اینکه در حال خلق عرصه ای هستیم تا ارائه خدمات را در فضای اینترنت فراهم کنیم، گفت: هرچند که این شبکه جریان آموزش را استمرار می بخشد اما ظرفیت ها و قابلیت های فراوان دیگری هم دارد که می تواند در اختیار مخاطبانش قرار دهد.

وزیرآموزش و پرورش اضافه نمود: این بستر آماده ارائه خدمات برخط خوبی از محتواهای آموزشی به مخاطبانش است و همچنین این بستر می تواند شبکه عظیم فراگیری را از سطح ستاد تا سطح 15میلیون دانش آموز فراهم کند.

حاجی میرزایی با بیان اینکه شبکه اجتماعی شاد عدالت آموزشی و کیفیت آموزشی را ارتقا داده و ما می توانیم نظارت های کیفی را نیز دراین شبکه بهبود بخشیم، تاکید نمود: این سامانه این امکان را فراهم می نماید تا در کنار دسترسی به آموزش برابر، دسترسی به آموزش با کیفیت نیز فراهم گردد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: این شبکه امکان آن را دارد که براساس سند تحول بنیادین محیط یادگیری متنوعی را در اختیار دانش آموزان قرار دهد.

حاجی میرزایی اذعان کرد: باید با کنش عظیمی، همت و کوشش به میدان عمل بیاییم و امروز همه همکارانم در سطح کشور را به یک جوشش و مجاهدت عظیم دعوت می کنم؛ چرا که این کار یک کار اداری نیست که فقط با ابلاغ بخشنامه شدنی باشد بلکه باید تا آخرین لحظه و نقطه کار برای اطمینان از انجام دادن با کیفیت آن پیش برویم.

وزیرآموزش و پرورش با بیان اینکه ایجاد شبکه اجتماعی شاد برای دانش آموزان جهش عظیمی در آموزش و پرورش محسوب می گردد، گفت: در ستاد ملی مبارزه با کرونا گزارشی ارائه دادم که حتی پس از بازگشایی مدارس آموزش ها بر بستر فضای مجازی استمرار پیدا کند و خوشبختانه در متن مصوبه از سوی رئیس جمهور برآن تاکید شده است.

حاجی میرزایی توضیح داد: امیدوارم بتوانیم در طی دو هفته آینده این سامانه را در تمام سطوح گسترش دهیم.

وی با بیان اینکه دراین راستا محتاج خلاقیت ها، توانمندی ها، شایستگی ها، مسئولیت پذیری ها و میزان تعهد همکاران در تمامی سطوح برای اجرای مطلوب این شبکه هستم؛ تاکید نمود: همانند گذشته معلمان و مدیران مدارس باید در شرایط امروز کشور به عنوان بهترین الگوی مرجع جامعه، پیشگام همه بخش های کشور باشند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: کوشش معلمان ایرانی برای زنده نگه داشتن جریان آموزش کم نظیر است. با راه اندازی سیستم ارتباط مجازی معلم-دانش آموز برای اولین بار این تهدید را به فرصت تبدیل خواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش تاکید نمود: از مشارکت خانواده ها که در زمان پخش برنامه های آموزشی از رسانه ملی و فضای مجازی، وزارت آموزش و پرورش و جریان آموزش دانش آموزان را همراهی کردند، قدردانی می کنم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش حاجی میرزایی در سرانجام گفت: اگر امروز پزشکان کوشش می نمایند تا سلامت را به جامعه برگردانند آموزشی و پرورشی ها باید در شرایط امروز کشور به عنوان نماد فرهنگی جامعه و بهترین الگوی مرجع جامعه پیشگام همه باشیم و نشان دهیم که آموزش و پرورش شایسته و چابک است و به سرعت شرایط جدید را درک نموده و متناسب با آن قدم بر می دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 909

به "گسترش شبکه اجتماعی شاد طی 2 هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گسترش شبکه اجتماعی شاد طی 2 هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید